*NG στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας εδώ!

ΜΑΛΜΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε (2-0) της Λίνγκμπι σε φιλικό.

Μόλις μία ήττα στην έδρα της Έλφσμποργκ (3-1) υπέστη η Μάλμε πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος. Σημειώνοντας δέκα νίκες και δύο ισοπαλίες συγκέντρωσε 32 βαθμούς που τη διατηρούν στην κορυφή της κατάταξης και στο +7 από τη 2η Τζουργκάρντεν. Την 1η Ιουνίου χρειάστηκε ένα γκολ του Κορνέλιους στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων για να αποσπάσει τον βαθμό στην έδρα της Μπρομαποϊκάρνα (2-2).

Τρομάζει όταν αγωνίζεται στο “Eleda Stadion”: Σε έξι αγωνιστικές πανηγύρισε ισάριθμες νίκες δεχόμενη μόλις ένα γκολ, την ώρα που πέτυχε 16. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 9 Ιουλίου 2023 για να βρούμε την τελευταία ήττα που γνώρισε σε αυτό από τη Μιάλμπι (2-1), έκτοτε σημείωσε έντεκα νίκες και δύο ισοπαλίες.

ΜΑΛΜΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) με την Γκάις σε φιλικό.

Τέλος στο μίνι αρνητικό σερί δύο ηττών χωρίς να σκοράρει έβαλε η Χάλμσταντ πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος, διασύροντας την Γκάις μπροστά στο κοινό της με 4-0. Όλα τα γκολ πέτυχαν διαφορετικοί σκόρερ, φτάνοντας τους 18 βαθμούς διατηρείται πάνω από τη μέση της κατάταξης.

Στις τρεις τελευταίες εξόδους της η Χάλμσταντ υπέστη ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 2-9. Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Σεπτέμβριο 2008 για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Μάλμε (3-0), έκτοτε σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες σε αυτή: Δεν σκόραρε στις τέσσερις, δέχτηκε γκολ στις οχτώ.