19η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπράγκε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Λαντσκρόνα, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Μπράγκε – Λαντσκρόνα 2-1

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-1 από την Ούτσικτενς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο έβδομο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Λίντμαν στο 19′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη τέσσερα τέρματα (32′, 33′, 58′, 68′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Λαντσκρόνα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Έστερσουντ (0-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαξ Μέλντερ φιλοξενήθηκε από την Ούτσικτενς, στην έδρα της οποίας γνώρισε βαριά ήττα με 5-1. Δεν κατάφερε να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα των γηπεδούχων, παρότι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1, αυτό δεν κράτησε για πολύ, παρά τις όποιες προσπάθειες κατέβαλε.

Τέταρτη στις πέντε τελευταίες στροφές, οπότε και είναι στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη. Αγνοεί το τρίποντο στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (0-2-2). Την Τετάρτη (23/08), αντιμετωπίζει τη Τρολχέταν, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

Λαντσκρόνα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-4 από τη Γκάις, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε από δυο τέρματα στο κάθε ημίχρονο (9′, 45′, 64′, 86′).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Μπράγκε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα υποδέχθηκε τη Γκάις, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-4. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, δεν κατάφερε να δείξει κάτι το θετικό και μοιραία δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Βρίσκεται έτσι σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο. Απέσπασε μόλις δυο βαθμούς στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-5). Την Τετάρτη (23/08), αντιμετωπίζει την Ίντερ Στοκχόλμης, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.