*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Φιλαδέλφεια Γιούνιον με σκορ 1-3, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκάμπριελ Περέιρα στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Καράνζα στο 45+1’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάζνταγκ με πέναλτι στο 53’.

Προσπάθησε η Νιου Γιορκ Σίτι, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντί στην αποτελεσματικότερη Φιλαδέλφεια Γιούνιον. Μπήκε μεν δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί, αλλά στη συνέχεια δέχθηκε την ανατροπή και γνώρισε εν τέλη ακόμα μία ήττα. Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, αυτό είναι φανερό από τα αποτελέσματά της, γνωρίζοντας μάλιστα και την πρώτη εντός έδρας ήττα της φετινής σεζόν. Μεσοεπιθετικά παραμένει επικίνδυνη και αποτελεσματική, την ώρα που αμυντικά συνεχίζει να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία και αυτό της «κοστίζει».

Νιου Γιορκ Σίτι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον των Κολοράντο Ράπιντς με σκορ 0-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπάντζι στο 33’.

Συνέχισε το νικηφόρο σερί του το Σινσινάτι, παραμένοντας στην κουρφή της Ανατολικής Περιφέρειας. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, διατηρώντας το ως το τελευταίο σφύριγμα. Είναι με διαφορά η πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος αυτό το διάστημα, παραμένοντας αήττητη στις τελευταίες εννέα αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις. Σκοράρει με συνέπεια κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ παράλληλα δεν πτοείται από το γεγονός ότι δέχεται εξίσου γκολ.