*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τίγκρες με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκιγκνάς στο 58’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Βιτίνιο στο 86’. Το 2-1 πέτυχε ο Ιμπάνεζ στο 90+1’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βιγιαλπάντο στο 90+6’.

Πάλεψε η Ατλέτικο Σαν Λουίς και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας, κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να φέρει ματς στα ίσα. Στις καθυστερήσεις δέχθηκε ακόμη ένα γκολ, αλλά είχε και πάλι «απάντηση».

Όλα για όλα θα τα παίξει σήμερα, προκειμένου να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα, το οποίο θα τη διατηρήσει εντός εξάδας. Μπορεί να μην έπεισε στις τελευταίες αναμετρήσεις της, όμως έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί. Αναμένεται να βρει χώρους, αφού οι φιλοξενούμενοι είναι αναγκασμένοι να παίξουν ανοιχτά και αυτό μπορεί να τη βοηθήσει να βρει πιο εύκολα δίχτυα.

Ατλέτικο Σαν Λουίς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μέτσα στο 5’ και το 2-0 ο Μπερτεράμε στο 73’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γκάρζα στο 88’.

Κάκιστη εμφάνιση και δίκαιη ήττα για τη Σάντος Λαγκούνα. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, ενώ παράλληλα άφησε πολλά κενά στα μετόπισθεν, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι.

Μονόδρομος η νίκη στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για πρόκριση στα πλέι-οφ. Η εικόνα της σε γενικές γραμμές είναι εντελώς ασταθής, καθώς ναι μεν βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα σχεδόν μόνιμα, αλλά παράλληλα δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς.