*Πλέι άουτ, εξ’ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής

*Βόρειος όμιλος.

*Στην κανονική διάρκεια: ΠΑΟΚ Β – Καμπανιακός 2-3 και Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β 2-0

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Κοζάνη εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Moλονότι προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά στο πρώτο μέρος (38′, 45+2′), οι γηπεδούχοι κατάφεραν αρχικά να μειώσουν στο 49′ και στο 67′ να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.

Ο Καμπανιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει νικηφόρο αποτέλεσμα στην Κοζάνη και να κάνει ένα καθοριστικό βήμα παραμονής. Προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά και πραγματοποίησε ένα πολύ καλό πρώτο μέρος, ωστόσο στην επανάληψη δέχτηκε πίεση και ισοφαρίστηκε, αφού οι παίκτες του δεν ήταν το ίδιο συγκεντρωμένοι αμυντικά.

Βρίσκεται πλέον στο -3 από την παραμονή, το σημερινό παιχνίδι είναι καθοριστικής σημασίας και θα έχει ως σύμμαχο την παράδοση. Χωρίς ιδιαίτερες διαφοροποιήσεις η αποστολή του Αμανατίδη, παραμένει τραυματίας ο Προσκυνητόπουλος αλλά και ο Μυστακίδης. Τιμωρημένος ο Γαρύφαλλος, αμφίβολος ο Γιακουμής.

Καμπανιακός Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Under 2,5

*4/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

ΠΑΟΚ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από τον Ηρακλή εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 28′, στο 37′ ο «Γηραιός» διπλασίασε τα τέρματά του, ενώ το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ Β ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Η παράδοση που τον θέλει να μην κερδίζει τον Ηρακλή συνεχίστηκε την περασμένη αγωνιστική, αφού ηττήθηκε ξανά από τον «Γηραιό» με 2-1 στην άδεια λόγω τιμωρίας Χαλάστρα. Μπήκε αρκετά νωθρά στο πρώτο μέρος, αμυντικά εμφάνισε τα γνωστά του προβλήματα και δέχτηκε δύο γκολ. Δεν απείλησε ιδιαίτερα στην επανάληψη και το μόνο που πέτυχε ήταν η μείωση όταν όλα πια είχαν κριθεί. Παραμένει σε θέση ισχύος αναφορικά με την παραμονή, αλλά χρειάζεται ακόμη μερικούς βαθμούς για να έχει το κεφάλι του ήσυχο. Το σημερινό ματς είναι κομβικής σημασίας.

Ο τεχνικός Αλεξιάδης δεν συμπεριέλαβε στην αποστολή τους τραυματίες Κιτσάκη, Παναγιώτου, Φίλων και Σελιμάι. Αντίθετα, επέστρεψε σε αυτή ο Κανίς.