*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πρέστον-Μπέρμιγχαμ 2-1.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της ΚΠΡ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπακουνά στο 62’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κουκ στο 65’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ντάνι στο 90+2’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Μπέρμιγχαμ. Ανοιχτό ματς με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Προηγήθηκε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Στις καθυστερήσεις υπέκυψε ξανά, δεχόμενη τόσο την ανατροπή, όσο και την ήττα.

Σε πολύ δύσκολη κατάσταση βρίσκεται αυτή τη στιγμή ύστερα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Μετράει εφτά παιχνίδια χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και πλέον είναι ισόβαθμη με την 22η Χάντερσφιλντ και την 23η Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να βρει σε καμία περίπτωση σταθερότητα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ, την ώρα που μεσοεπιθετικά δυσκολεύεται αρκετά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδερα, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χολμς στο 22’ και το 2-0 ο Ριις στο 37’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ριις στο 42’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πρέστον. Μπήκε δυνατά στο ματς και πήρε από νωρίς ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησε με άνεση ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της κακής αμυντικά Μπέρμιγχαμ. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πολλά προβλήματα που έχει στα μετόπισθεν η αντίπαλός της, ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα. Είναι ανεβασμένη, προέρχεται από δύο σημαντικά θετικά αποτελέσματα και μάχεται ώστε να παραμείνει κοντά στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι-οφ.