4η αγωνιστική

*Αήττητη η Κοπεγχάγη στα 21 τελευταία εντός της με αντίπαλο την Οντένσε, μετρώντας 16 νίκες και πέντε ισοπαλίες.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σπάρτα Πράγας, για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Τέλος έλαβε το νικηφόρο σερί των πέντε αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις για την Κοπεγχάγη. Την Τρίτη, η ομάδα του Γιάκομπ Νέεστρουπ υποδέχθηκε τη Σπάρτα Πράγας, στο πρώτο μεταξύ τους για τον τρίτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Μπορεί να ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια. Είχε δυο δοκάρια, από ένα σε κάθε ημίχρονο.

Όλα ανοιχτά πλέον για το δεύτερο ματς στην Πράγα (15/08). Εντός συνόρων έχει κάνει ήδη το 3×3, επικρατώντας κατά σειρά των Λίνγκμπι (1-2 εκτός), Βέιλε (2-3 εκτός) και Ράντερς (4-0 εντός). Παραχώρησε δανεικό στη Φορτούνα Ντίσελντορφ τον νεαρό Ισλανδό μέσο, Ίσακ Μπέργκμαν Γιοχάνεσον.

Κοπεγχάγη Στατιστικά

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 28ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Καντρί στο 72′, οκτώ λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Από την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Οντένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Αλμ υποδέχθηκε τη Βίμποργκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ και λίγο αργότερα είδε την αντίπαλο να έχει και δοκάρι. Πίεσε στη συνέχεια και παρότι ισοφάρισε, αυτό δεν κράτησε για πολύ, καθώς τα αμυντικά προβλήματα έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους.

Είχαν προηγηθεί η ισοπαλία 2-2 της πρεμιέρας με τη Ράντερς και στη συνέχεια η νίκη 1-2 στην έδρα της Μπρόντμπι. Παρελθόν από το ρόστερ της αποτελεί ο Αμερικανός εξτρέμ Εμάνουελ Σάμπι, ο οποίος πουλήθηκε στη γαλλική Χάβρη.