*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τσίβας Γουαδαλαχάρα-Νεκάξα 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον αυτογκόλ του Μαρτίνεθ στο 25’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκόμεζ στο 90+3’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει στο τέλος η Νεκάξα. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν το ημίωρο του αγώνα, όμως στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εν τέλη εκμεταλλεύτηκε στις καθυστερήσεις, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις θέλει να δώσει, επιστρέφοντας παρ’ όλα αυτά στα νικηφόρα αποτελέσματα. Εξαιρετική επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της το τελευταίο διάστημα, παρ’ όλα αυτά δυσκολεύεται τρομερά να σταματήσει να δέχεται εξίσου γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς βαθμούς. Αήττητη εντός έδρας σε αυτές τις πρώτες τρεις αγωνιστικές του πρωταθλήματος, μετράει μία νίκη και δύο ισοπαλίες, με 5 γκολ υπέρ και 4 κατά.

Νεκάξα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μαζατλάν με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκούζμαν με πέναλτι στο 13’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 55’. Το 1-2 πέτυχε ο Αμαρίγια στο 87’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 90+10’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη σκόραρε ξανά. Στα τελευταία λεπτά όμως υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί της. Είναι σε καλή κατάσταση, μοιάζει ασταμάτητη επιθετικά, σκοράρει με άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως δυσκολεύεται αρκετά στα μετόπισθεν, αφού είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε ανέπαφη την εστία της.