*Τρίτος γύρος του FA Cup Αγγλίας, επαναληπτικός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Νόργουιτς-Μπρίστολ Ρόβερς 1-1.

*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κόουλ στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάρτιν στο 68’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ο’Κίφι στο 73’.

Πάλεψε η Μπρίστολ Ρόβερς, αλλά δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Μπάρνσλεϊ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, βρήκε τρόπο στην επανάληψη να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια αμυντικά, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πετύχουν το καθοριστικό γκολ.

Να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για πρόκριση θέλει σήμερα, ύστερα από το θετικό αποτέλεσμα που απέσπασε στο πρώτο παιχνίδι. Εξαιρετική επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της και κυρίως μπροστά στο κοινό της, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μετράει δώδεκα σερί ματς στα οποία δέχθηκε γκολ.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ (ΤΣΑΜΠΙΟΝΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χαλ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόουι στο 36’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Φάσναχτ στο 88’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μόρτον στο 90+1’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Νόργουιτς. Πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, «σφραγίζοντας» το τρίποντο. Στις καθυστερήσεις αδράνησε, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μειώσουν.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να πετύχει ότι δεν κατάφερε στην πρώτη αναμέτρηση. Φαίνεται να έχει βρει και πάλι ρυθμό επιθετικά, σκόραρε στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της με άνεση, όμως απέτυχε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα πέντε τελευταία. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά θέματα που έχει η αντίπαλός της, αλλά δεν θα πρέπει να την υποτιμήσει για δεύτερη φορά, καθώς μπορεί να το «πληρώσει».