12η αγωνιστική

*Η Μίντιλαντ επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Οντένσε.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Μίντιλαντ – Οντένσε 2-1

ΟΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Ντέεντσον στο 24ο λεπτό.

Μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες, η Οντένσε κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι τους τρεις βαθμούς της νίκης. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Αλμ φιλοξενήθηκε από τη Νόρντζελαντ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Παρατάχθηκε κυρίως με ανασταλτικούς προσανατολισμούς και “χτυπούσε” μέσω αντεπιθέσεων, σε μια από αυτές πήρε και το προβάδισμα στα μέσα του ημιχρόνου. Δέχθηκε αρκετή πίεση στη συνέχεια, ωστόσο κατάφερε να αντέξει μέχρι τέλους.

Κάπως έτσι, έφτασε τους έντεκα βαθμούς κα για την ώρα είναι χαμηλά, πάνω μόνο από τις Βέιλε και Χβίντοβρε. Παραμένει χωρίς νίκη μπροστά στο κοινό της, έχοντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες μέχρι τώρα. Εξέτισε την τιμωρία του ο Αλασανά Μανέ και υπολογίζεται και πάλι.

Οντένσε Στατιστικά

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Ράντερς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Τζου (62′) και Οσόριο (67′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 71ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια η Μίντιλαντ, μετρώντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ υποδέχθηκε τη Ράντερς, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Βρέθηκε από νωρίς πίσω σε ένα πολύ κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο. Πιο απαιτητική μετά την ανάπαυλα, κατάφερε να κάνει προσωρινά την ανατροπή, έχοντας και δοκάρι, αλλά αυτό δεν κράτησε για πολύ, καθώς είδε την αντίπαλο να ισοφαρίζει για το τελικό αποτέλεσμα.

Πρώτη απώλεια μετά τις δυο νίκες που πήρε κόντρα σε Οντένσε (2-1 εντός) και Κοπεγχάγη (0-2 εκτός). Διατηρείται ωστόσο στα μέσα της κατάταξης μέχρι τώρα, έχοντας συγκεντρώσει 18 βαθμούς. Πανηγύρισε δυο φορές το διπλό στις πέντε φετινές εξόδους της (2-1-2).