*Goal/Goal ήρθαν οι τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Τρουά – Ανζέ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Ρεμς. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 10’, ισοφάρισε με τον Σαμπάνοβιτς στο 46’, δέχθηκε το 2-1 στο 54’ και έφερε εκ νέου το ματς στην ισορροπία στο 60’.

Έβαλε τέλος στο σερί ηττών και πήρε βαθμό μετά από 1.5 μήνα παραχωρώντας 2-2 με τη Ρεμς. Κακό ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, στη μία και μοναδική φάση δέχθηκε το γκολ και πήγε με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα. Έγινε καλύτερο ποιοτικά παιχνίδι στο δεύτερο 45λεπτο, ισοφάρισε με την έναρξη του, άμεσα ήρθε το 2-1, αλλά είχε νέα απάντηση στη μία ώρα αγώνα.

Είχαν προηγηθεί πέντε ήττες για την ομάδα του Ντουζέ, μετράει μια νίκη στις 28 πρόσφατες αγωνιστικές και συνολικά τρεις σε 36 (ρεκόρ 3-6-27). Έχει υποβιβαστεί εδώ και αρκετό καιρό, δεν αδιαφορεί πάντως σε κανένα παιχνίδι και κάθε εβδομάδα δείχνει ανταγωνιστικό πρόσωπο. Την τελευταία αγωνιστική φιλοξενείται από τη Ναντ.

Αλλαγή δεδομένων στο θέμα προπονητή, η διοίκηση χθες ανακοίνωσε πως τη συμφωνία με τον κόουτς Ντουζέ για τα επόμενα δύο χρόνια.

Τα 14/18 φετινά ματς στο γήπεδό της ήρθαν Goal/Goal.

Με την U20 της Γαλλίας απουσιάζει ο αριστερός μπακ Καλουμπά. Συνεχίζει με πολλές απουσίες.

ΑΝΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 10/13 πρόσφατα παιχνίδια.

*G/G τα 7/8 τελευταία παιχνίδια.

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με το Στρασβούργο. Προηγήθηκε με τον Ντιαρά στο 27’, ισοφάρισε με τον Ρόνι Λόπες στο 73’. Η Τρουά έπαιξε με δέκα παίκτες απ’ το 58’ και η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 72’.

Συνεχίζει χωρίς νίκη από τις αρχές Γενάρη, την περασμένη εβδομάδα έμεινε στο 1-1 με το Στρασβούργο. Ανύπαρκτη στο πρώτο ημίχρονο, υστέρησε σε όλους τους τομείς, πιέστηκε αφόρητα από την αντίπαλο, τυχερή που πήγε μόνο με το 0-1 στ’ αποδυτήρια. Βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος, έφερε το ματς στην ισορροπία, με τις δύο ομάδες να μετρούν νωρίτερα από μια αποβολή.

Βαθμός για την ομάδα του Κισνόρμπο, είχαν προηγηθεί τρεις ήττες, συμπλήρωσε 19 αγώνες που αγνοεί τη χαρά της νίκης (0-5-14), έχει αποχαιρετήσει μαθηματικά την κατηγορία από την προηγούμενη αγωνιστική και παίζει καθαρά για το γόητρο στα τελευταία παιχνίδια της σεζόν.

Σύμφωνα με τα τελευταία ρεπορτάζ, η διοίκηση θα κρατήσει στον πάγκο τον Αυστραλό κόουτς Κισνόρμπο την επόμενη σεζόν στη Ligue 2.

Γνώρισε οκτώ ήττες στις εννιά πρόσφατες εξόδους της (0-1-8), στις οκτώ εξ αυτών δέχθηκε από 2+ γκολ.

Την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τη Λιλ.

Εξέτισε ο φορ/πρώτος σκόρερ Μ. Μπαλντέ, τιμωρημένος ο βασικός γκολκίπερ Γκαλόν, με την U20 της Γαλλίας έφυγαν ο στόπερ Ζουκρού και ο εξτρέμ Οντομπέρ.