*25η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Σερβέτ – Γιουνγκ Μπόις 0-1, Γιουνγκ Μπόις – Σερβέτ 1-1

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σπόρτινγκ, για το Γιουρόπα Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 84′ με το πέναλτι του Γκανβουλά.

Οριστικό τέλος έλαβε το φετινό ταξίδι της Γιουνγκ Μπόις στην Ευρώπη. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Ράφαελ Βίκι φιλοξενήθηκε από τη Σπόρτινγκ, στη ρεβάνς της ήττα με 1-3 για το Γιουρόπα Λιγκ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 αυτή τη φορά. Δεν ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική, βρέθηκε πίσω από νωρίς και με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είδε τους Πορτογάλους να χάνουν πέναλτι. Κάτι το οποίο δεν έκανε η ίδια και ισοφάρισε με αυτό τον τρόπο προς το φινάλε.

Στρέφει έτσι την προσοχή της στο πρωτάθλημα, εκεί όπου “τρέχει” αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0), μετά και το εντός 1-0 επί της Λωζάνη Ουσί. Διατηρείται έτσι μόνη πρώτη και με διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της. Αήττητη στα δώδεκα εντός της στη διοργάνωση, με 10/12 νίκες. Την ερχόμενη Πέμπτη (29/02), θα παίξει κόντρα στη Σιόν, για τα προημιτελικά του κυπέλλου.

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκόραρε στα δέκα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Λουντογκόρετς, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρήκε δίχτυα με τον Κονιά στο έκτο λεπτό.

Το όνειρο της Ευρώπης συνεχίζεται για τη Σερβέτ. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Ρενέρ Βάιλερ φιλοξενήθηκε από τη Λουντογκόρετς, στη ρεβάνς του εντός 0-0 για το Κόνφερενς Λιγκ, της οποίας και επικράτησε αυτή τη φορά με 0-1. Μπήκε πιο δυναμικά και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από πολύ νωρίς, ενώ είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ μέχρι την ανάπαυλα. Άντεξε στην πίεση που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και κράτησε μέχρι τέλους το υπέρ της σκορ.

Τώρα, στους “16” θα βρει απέναντι της τη Βικτόρια Πλζεν, την οποία θα υποδεχθεί στο πρώτο μεταξύ τους (07/03). Για την ώρα πάντως, στρέφει την προσοχή στο πρωτάθλημα, εκεί όπου έρχεται από το εντός 2-1 επί της Λουγκάνο, φτάνοντας τις 4/5 νίκες στα τελευταία παιχνίδια. Είναι έτσι μόνη δεύτερη και στο -7 από την κορυφή. Ακολουθεί ματς κυπέλλου την ερχόμενη Τετάρτη (28/02), εκτός έδρας με τη Ντελέμοντ.