*21η αγωνιστική

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ ηττήθηκε ξανά από την Νορθάμπτον, με 1-2 εντός έδρας, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αν και ήταν η πρώτη φετινή στο γήπεδό της, με εφτά νίκες σε 14 αγώνες που έχει παίξει εκεί για όλους τους θεσμούς.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η θέση, σε απόσταση βολής, στο +2, από ομάδες εκτός αυτής, ενώ ίδια είναι η απόσταση της, στο -2 δηλαδή, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

Από τον τελευταίο αγώνα έλειψαν λόγω τραυματισμών ο επιθετικός Νόμπε και ο μέσος Ντιενγκ, που μάλλον θα λείψουν και απόψε, αν και ο δεύτερος έχει κάποιες ελπίδες συμμετοχής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Νορθάμπτον, σε έναν ισορροπημένο αγώνα, όπου βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σόουερμπι στο 33’ και παρόλο που ισοφάρισε με τον Αμοντ στο 50’, το τέρμα του Πίνοκ στο 74’ την οδήγησε στην ήττα.

Εξετερ Στατιστικά

*Εχει 17 σερί G/G, τα 14 μαζί με over 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει οκτώ σερί G/G μαζί με over 2,5, 9/14 συνολικά.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΡΑΝΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τρανμίρ πήρε τη νίκη με 0-1 στο γήπεδο της Ολνταμ, έστω και με γκολ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα και μακριά από την έδρα της έχει πέντε νίκες και μόλις δύο ήττες στις 10 τελευταίες αναμετρήσεις της.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση του, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Μακροχρόνια απών είναι ο αρχηγός της και τερματοφύλακας Ντέιβις, χτύπησαν και θα λείψουν για περίπου δύο εβδομάδες ο αμυντικός Νάιτ – Πέρσιβαλ και ο επιθετικός Γκλάτζες, ενώ ο μέσος Χόουκς χτύπησε στο πρόσωπο και η συμμετοχή του απόψε είναι αμφίβολη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τρανμίρ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ολνταμ, χάρη σε τέρμα του Τζόλεϊ στο 90ο λεπτό και ενώ νωρίτερα και οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, η Ολνταμ στο πρώτο ημίχρονο και η Τρανμίρ στο δεύτερο, ενώ στο πρώτο μισό του αγώνα οι γηπεδούχοι πέτυχαν και ένα γκολ που ακυρώθηκε, επειδή σύμφωνα με τον διαιτητή το κόρνερ από το οποίο προήλθε εκτελέστηκε εκτός θέσης, επειδή πήρε τη μπάλα ο αέρας!