19η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΛΟΥΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μόρις στο 45+2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Έμπλετον στο 78’.

Μέτρια εμφάνιση για τη Λούτον που κόλλησε στην ισοπαλία. Παρά το καλό πρώτο ημίχρονο και το γεγονός ότι κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα ως το τέλος, αφού δέχθηκε έντονη πίεση στην επανάληψη και υπέκυψε σε αυτή λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Για ακόμα μία φορά έχει το πλεονέκτημα έδρας και θέλει επιτέλους να το εκμεταλλευτεί προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν έχει πείσει μέχρι στιγμής μπροστά στο κοινό της, όμως σήμερα έχει την ευκαιρία να το κάνει απέναντι στη ντεφορμαρισμένη Ρέντινγκ. Μπορεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι η αντίπαλός της έχει πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, πιέζοντας έντονα και βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα. Παράλληλα θα πρέπει να προσέξει εξίσου την αμυντική της προσέγγιση, αφού κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι αμυντικά, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι εξίσου επικίνδυνοι μεσοεπιθετικά.

Λούτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρνλι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ίνσε στο 56’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπένσον στο 66’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ζαρούρι στο 90+4’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Ρέντινγκ απέναντι στη Μπέρνλι. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στην επανάληψη, ρίχνοντας την πίεση στους γηπεδούχους. Παρ’ όλα αυτά δέχθηκε έντονη πίεση από εκείνο το σημείο, στην οποία υπέκυψε πολύ εύκολα, χάνοντας εν τέλη όχι μόνο το τρίποντο, αλλά και το βαθμό της ισοπαλίας.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τον τρόπο με τον οποίο ήρθε η ήττα την προηγούμενη αγωνιστική. Σαφώς απογοητευμένη από το αποτέλεσμα αυτό, όμως θέλει να το αφήσει πίσω ώστε να επιστρέψει όσο πιο γρήγορα γίνεται στις νίκες. Απέναντί της βρίσκει μια αρκετά δυνατή αντίπαλο, που είναι σκληροτράχηλη στην έδρα της, αλλά όχι άτρωτη. Έχει την επιθετική ικανότητα να της βάλει δύσκολα, αλλά το βασικό για εκείνη θα είναι να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν, καθώς το έχει καταφέρει μόλις σε μία από τις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, ανεξαρτήτως έδρας. Προέρχεται από τρεις σερί ήττες εκτός έδρας, έχοντας παρ’ όλα αυτά καταφέρει να βρει δίχτυα σε όλες. Παραμένει το γεμάτο απουσιολόγιο για εκείνη, με τον Πολ Ίνσε να ψάχνει τις αλλαγές που θα φέρουν καλύτερα αποτελέσματα στην ομάδα του.