*20η αγωνιστική

*Οι έξι τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες, συμπεριλαμβανομένων και των τεσσάρων πιο πρόσφατων σε αυτό το γήπεδο, έχουν λήξει under 2,5

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Στόκπορτ, παρόλο που κυνηγούσε στο σκορ σχεδόν από την αρχή του αγώνα, δεχόμενη γκολ μόλις στο πέμπτο λεπτό, από τον Χίπολαϊτ. Αλλά ισοφάρισε σχετικά γρήγορα, με τον Πράτλεϊ στο 20’, παίρνοντας τη νίκη με γκολ του Μπέκις στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Λέιτον Οριεντ πέρασε με 1-2 από την έδρα της Στόκπορτ, με αυτήν να είναι η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αμφότερες μακριά από το γήπεδό της. Και έχει κερδίσει και τους δύο πιο πρόσφατους αγώνες στην έδρα της, χωρίς να έχει δεχθεί γκολ σε αυτό το διάστημα.

Παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας πάντα την καλύτερη άμυνα, ξεφεύγοντας λίγο περισσότερο, στο +2 συγκεκριμένα, από την δεύτερη Στίβενεϊτζ. Και είναι πάντα σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +11 για την ακρίβεια, από την τέταρτη που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και στο +17 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς!

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Τόμπσον.

Λέιτον Οριεντ Στατιστικά

*Εχει 5/6 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 16/24 under 2,5 στη σεζόν, 7/11 εντός έδρας

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, με ένα τέρμα του Τόλαζ στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να αλλάξει κάτι ως το τέλος του αγώνα.

Η Μπράντφορντ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, αλλά για το Λιγκ Τρόφι, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ήττα, πρώτη μακριά από την έδρα της έπειτα από δύο σερί νίκες και τρεις αγώνες χωρίς ήττα εκτός. Γενικώς μόνο η σημερινή της αντίπαλος έχει περισσότερες νίκες εκτός στο πρωτάθλημα από την ίδια!

Είναι ακόμη εντός πρώτης επτάδας που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 5η θέση, αλλά βρίσκεται πλέον στο -5 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, όμως είναι πλέον σε απόσταση βολής, στο +3 για την ακρίβεια, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά.

Χτύπησε σχετικά πρόσφατα σοβαρά ο μέσος Οντασέμπε, ενώ τραυματίστηκαν και θα απουσιάσουν και ο μέσος Ιστ με τον αμυντικό Κρίτσλοου.