*Σημειώθηκε άσσος στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (δύο νίκες Λειψία, τέσσερις Μάιντς).

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΛΕΙΨΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (5-1) της Κολωνίας. Ο Τσάβι Σίμονς έκανε το 1-0 στο 15′, απάντησε ο Ανταμιάν για τους γηπεδούχους τρία λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια η Λειψία σκόραρε με Οπέντα (63′, 67′), Χαϊνταρά (70′) και Πόουλσεν (82′).

Σκοράροντας τρεις φορές μέσα σε επτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, η Λειψία δεν δυσκολεύτηκε να αλώσει την έδρα της Κολωνίας συνεχίζοντας, παράλληλα, τη μάχη για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν.

Τρίτη σερί νίκη για τους “κόκκινους ταύρους” που παραμένουν αήττητοι σε τέσσερις αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις (3-1-0). Πανηγύρισαν το “τρίποντο” στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές τους με το ίδιο σκορ (2-0).

Σε περίπτωση που κάνουν το σχετικό 4Χ4 θα προσπεράσουν, έστω προσωρινά, την Ντόρτμουντ και θα βρεθούν στην 4η θέση της Μπουντεσλίγκα. Τη θέση του τιμωρημένου Χαϊνταρά αναμένεται να πάρει ο Καμπλ στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου. Θέση στην ενδεκάδα διεκδικεί και ο Σιμακάν.

ΛΕΙΨΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΪΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Μπόχουμ. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Μπούρκαρντ (45+3′ πεν., 71′).

Βαθιά βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού πήρε η Μάιντς, πριν την διακοπή για τις Εθνικές ομάδες. Υποδέχτηκε την Μπόχουμ απ’ την οποία απειλήθηκε σοβαρά μόλις μία φορά, στη διπλή ευκαιρία που δημιούργησε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Διατήρησε τον έλεγχο της αναμέτρησης, βρήκε τα γκολ που έψαχνε κι επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τρεις αγωνιστικές (0-1-2). Φτάνοντας τους 19 βαθμούς προσπέρασε την Κολωνία και, πλέον, βρίσκεται στη 16η θέση που οδηγεί στα πλέι άουτ και το -6 από τη ζώνη παραμονής.

Η Μάιντς γνώρισε μόλις μία ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές με τη Λειψία (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία), τον Ιανουάριο 2022 εκτός έδρας με 4-1. Αγνοεί τη νίκη σε 17 εκτός έδρας αγωνιστικές, ανεξαρτήτως αντιπάλου, έχοντας απολογισμό οχτώ ισοπαλίες και εννέα ήττες. Πανηγύρισε την τελευταία την 1η Απριλίου 2023 κόντρα στη Λειψία (3-0).