*22η αγωνιστική

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ροτσντέιλ έχασε με 4-2 εκτός έδρας από την Μπρίστολ Ρόβερς, αν και πάλεψε αρκετά για να αποφύγει την ήττα, ισοφαρίζοντας σε 2-2, ενώ έχανε με 2-0, δεχόμενη δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο! Αυτό που μετράει όμως στο τέλος είναι πώς γνώρισε τρίτη συνεχόμενη ήττα, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες, ενώ ειδικά στο πρωτάθλημα δεν κερδίζει εδώ και έξι αγωνιστικές, με δύο ήττες στις πιο πρόσφατες, έπειτα από τέσσερις ισοπαλίες. Πάντως στο γήπεδό της είναι αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, αλλά με τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 18η θέση του για την ακρίβεια, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +8 συγκεκριμένα, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς .

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Κεοχάν, χωρίς να υπάρχει κάποιο νεότερο πρόβλημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ροτσντέιλ έχασε με 4-2 εκτός έδρας από την Μπρίστολ Ρόβερς, με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και ενώ νωρίτερα είχε ισοφαρίσει σε 2-2, παρόλο που έχανε με 2-0! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα γκολ των Εβανς (10’), Κόλινς (51’), αλλά κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσα με τα τέρματα του Μπίσλεϊ μέσα σε έξι λεπτά (60’, 66’ πεν.). Όμως δεν άντεξε ως το τέλος και ηττήθηκε από τα γκολ των Αντερσον (84’), Κόλινς (89’).

Ροτσντέιλ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί G/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει πέντε συνεχόμενα G/G εντός έδρας, 8/14 συνολικά, 6/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νιούπορτ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Πορτ Βέιλ, χωρίς να πτοηθεί από το γεγονός πώς βρέθηκε πίσω στο σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αλλά πάλι στο γήπεδό της, τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει. Και μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και τρεις αγώνες, αλλά με δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

Είναι πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην τέταρτη θέση συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής – «αναπνοής», απέχοντας έναν βαθμό, τόσο από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο, όσο και από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας Σίνιορ (ΜΕ) που δεν έχει αγωνιστεί ακόμη φέτος, ενώ επιστρέφει ο μέσος Απσον από τιμωρία, αλλά προέκυψαν νεότερα προβλήματα. Ο Μπένετ έχει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, ο επιθετικός Φίσερ κόλλησε κορωνοϊό, αλλά αυτό που έχει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι ο τραυματισμός του 42χρονου επιθετικού της, Κέβιν Ελισον, που δέχθηκε επίθεση σε μπαρ που είχε πάει με συμπαίκτες του για ποτό μετά την τελευταία νίκη της ομάδας του!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νιούπορτ κέρδισε με ανατροπή την Πορτ Βέιλ, 2-1 εντός έδρας, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Γκάριτι στο 24ο λεπτό. Όμως ισοφάρισε με τον Τέλφορντ στο 69’ και ο Αζάζ στο 75ο λεπτό της χάρισε τη νίκη.