3η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Στίβενεϊτζ, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πρίσλεϊ στο 58’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ρέιντ στο 87’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Σριούσμπερι και γνώρισε την ήττα. Υπέκυψε στην έντονη πίεση των γηπεδούχων και έμεινε πίσω στο σκορ στην επανάληψη, ενώ στα τελευταία λεπτά άφησε κενούς χώρους, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη ένα τέρμα. Μεσοεπιθετικά προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε, μένοντας στο μηδέν για πρώτη φορά φέτος.

Αντίδραση ύστερα από τον αποκλεισμό στο κύπελλο, αλλά και την ήττα στο πρωτάθλημα θέλει να βγάλει και ίσως έχει την ιδανική ευκαιρία για να το πετύχει. Φιλοξενεί τη Μπέρτον που δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή κατάσταση και μπορεί να εκμεταλλευτεί τα προβλήματα που έχει αμυντικά. Φυσικά θα πρέπει να δείξει προσοχή και στα δικά της καθήκοντα αυτού του τομέα, αφού δύσκολα κρατάει το μηδέν.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Κόλινς στο 7’ και το 0-2 ο Χάριχεϊν στο 78’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ουάσινγκτον στο 84’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και μία ακόμα ήττα για τη Μπέρτον. Δημιούργησε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα. Αμυντικά δεν πιέστηκε έντονα, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν χώρους και παράλληλα δίχτυα, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Την πρώτη της νίκη τη φετινή σεζόν ψάχνει, όμως η εικόνα της είναι τραγική. Πάρα πολλά προβλήματα αμυντικά, δεν μπορεί να βρει λύσεις, με αποτέλεσμα να δέχεται πολύ εύκολα γκολ, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται ακόμα και να βρει δίχτυα.