*Τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G μαζί με over 2,5.

Γέοβιλ – Χάρτλπουλ στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γέοβιλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Γουόκινγκ, σε αγώνα που έγινε τέλη Οκτώβρη, με αποτέλεσμα να έχει να αγωνιστεί περίπου τρεις εβδομάδες, λόγω αναβολών αγώνων της και επειδή έχει αποκλειστεί από το κύπελλο.

Αξίζει να σημειωθεί πως σε 90λεπτο δεν έχει καταφέρει ακόμη να κερδίσει, ούσα η μοναδική ομάδα πλέον της κατηγορίας χωρίς νίκη! Σε 10 αγώνες, για όλους τους θεσμούς, έχει εφτά ισοπαλίες, πέντε εξ αυτών στο πρωτάθλημα, όπου είναι φυσιολογικά ουραγός, αν και σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από τις θέσεις παραμονής.

Ο προπονητής της, Ντάρελ Σαρλ, πάντως, συνεχίζει να έχει πίστη στους παίκτες του και παρόλο που χαρακτήρισε πολύ δύσκολη τη σημερινή αντίπαλο, είναι αισιόδοξος πώς μπορούν να κατακτήσουν τη νίκη.

Βέβαια η απουσία αγώνων βοήθησε στην αποθεραπεία των πολλών τραυματιών που είχε. Πλέον αμφίβολη είναι μόνο η συμμετοχή του αμυντικού Ντίκινσον που θα περάσει από τεστ ετοιμότητας πριν την έναρξη του αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γέοβιλ έφερε 1-1 στο γήπεδο της Γουόκινγκ, δεχόμενη την ισοφάριση στο 89’ από τον Ντέιβισον, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να προηγείται με τέρμα του Γουόρμπαρτον στο 44’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, αφού αρχικά γλίτωσε από χαμένο πέναλτι της αντιπάλου, στη συνέχεια είχε ακυρωθέν γκολ και έχασε πέναλτι με τη σειρά της!

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 3/5 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ έχασε και από την Ρέξαμ με 0-1 εντός έδρας και μετά το πολύ καλό ξεκίνημα στη σεζόν, χωρίς ήττα, συμπλήρωσε τέσσερις αγώνες χωρίς νίκη! Πάντως μακριά από το γήπεδο της είναι αήττητη σε τέσσερα 90λεπτα και ειδικά στο πρωτάθλημα έχει 3/3 νίκες εκτός έδρας.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου.

Ο τεχνικός της, Ντέιβ Τσάλινορ, παραδέχθηκε πώς δεν περίμενε ούτε ο ίδιος την πολύ κακή πορεία της Γέοβιλ ως τώρα στο πρωτάθλημα, γι’ αυτό και προειδοποίησε τους παίκτες του να μην κάνουν το λάθος και την υποτιμήσουν.

Εξακολουθούν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμού οι μέσοι Λιντλ, Γουίλιαμς, ενώ στο τελευταίο παιχνίδι χτύπησε και ο Ενιγκμπόκαν – Μπλούμφιλντ που θα λείψει επίσης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Ρέξαμ, αφού δεν εκμεταλλεύτηκε το καλό της πρώτο ημίχρονο για να προηγηθεί και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ντάρελ στο 54’, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει ουσιαστικά στη συνέχεια.