*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε όλους τους αγώνες στο σημερινό κουπόνι στοιχήματος

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρσεναλ Κ21, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Ντε Χάβιλαντ στο 36’ και το 2-0 ο Κλαρκ-Χάρις στο 39’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μόδερσιλ στο 49’.

Καλή εμφάνιση και ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα για την Πιτέρμπορο. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη μπήκε με τον ίδιο ρυθμό, σκοράροντας ακόμα μία φορά.

Από θετικά αποτελέσματα προέρχεται και θέλει να δώσει συνέχεια, ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της Όξφορντ. Είναι σε καλή κατάσταση, δείχνει πως έχει βρει και πάλι ρυθμό, μετρώντας τρεις νίκες στις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις της. Εντός έδρας είναι εξαιρετική, καθώς μετράει μόλις μία ήττα από την αρχή της σεζόν, ενώ βρήκε δίχτυα σε όλα της τα παιχνίδια.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Φόρεστ Γκριν με σκορ 0-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Γκούντραμ στο 49’.

Πρόκριση για την Όξφορντ παρ’ όλο που δεν έπεισε με την εικόνα της. Δημιούργησε μεν ευκαιρίες, όμως απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας παρ’ όλα αυτά το δρόμο προς τα δίχτυα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αμυντικά πιέστηκε έντονα, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας τους γηπεδούχους μακριά από την εστία της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι και θέλει να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει. Είναι δυνατή επιθετικά, σκοράρει σχεδόν μόνιμα, ενώ φάνηκε βελτιωμένη, διατηρώντας το μηδέν παθητικό στις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της. Είναι μια από τις πιο δυνατές ομάδες σε ότι αφορά τα εκτός έδρας παιχνίδια, καθώς μετράει έξι νίκες σε εννέα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.