*Πλέι-οφ προβιβασμού στη Τσάμπιονσιπ. Ημιτελικός, επαναληπτικός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Όξφορντ-Πιτέρμπορο 1-0.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Όξφορντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια των ημιτελικών για τα πλέι-οφ ανόδου στη Τσάμπιονσιπ. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μουρ στο 53’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Πιτέρμπορο. Είχε την κατοχή της μπάλας, ήταν δημιουργική και πιο απειλητική στη τελική της προσπάθεια, όμως και πάλι δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της από την άλλη υπέκυψε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να διατηρούν το υπέρ τους προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να πάρει εκείνη το «εισιτήριο» για το Γουέμπλεϊ. Μπορεί να μην προέρχεται από θετικά αποτελέσματα στα τρία τελευταία παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά παραμένει άκρως επικίνδυνη για κάθε αντίπαλο, ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. Επιρρεπής αμυντικά, αυτό είναι που της έχει στερήσει κατά καιρούς σημαντικά αποτελέσματα, όμως αναμένουμε να είναι αρκετά πιο συγκεντρωμένη στο ματς αυτό, αφού κρίνεται η άνοδος και σε περίπτωση αποτυχίας δεν υπάρχει επιστροφή.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 1-0, στα πλαίσια των ημιτελικών για τα πλέι-οφ ανόδου στη Τσάμπιονσιπ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μουρ στο 53’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για την Όξφορντ που κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Πιτέρμπορο στο πρώτο ματς των ημιτελικών. Παρά την πίεση που δέχθηκε, παρέμεινε σταθερή αμυντικά, κρατώντας τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της. Από την άλλη εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχε το γκολ που της χάρισε εν τέλη τη νίκη.

Με ελαφρύ προβάδισμα έρχεται στο σημερινό ματς, θέλοντας να εξαντλήσει τις πιθανότητες που έχει ώστε να βρεθεί στο μεγάλο τελικό. Είναι σε καλή κατάσταση, πήρε σαφώς ψυχολογία ύστερα από τη νίκη του πρώτου αγώνα και μπορεί να εκμεταλλευτεί κενούς χώρους που πιθανόν θα αφήσουν οι γηπεδούχοι, ώστε να «χτυπήσει» στην κόντρα επίθεση. Μαχητική στις εξόδους της, μετράει τρεις νίκες στις τελευταίες τέσσερις (3-1-0), με 9 γκολ υπέρ και μόλις 2 κατά.