* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (22/10): Ραντόμιακ – Κορόνα 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΚΟΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Βάρτα Πόζναν. Ο Ζρέλακ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 10ο λεπτό.

Άμεση επιστροφή στις ήττες για την Κορόνα, 4η στα 7 τελευταία παιχνίδια της αυτή της περασμένης Παρασκευής, άμεση και η επιστροφή της εντός επικίνδυνης ζώνης (-2).

Απείλησε πρώτη στο Γκρότζισκ, αλλά ένα εύκολο λάθος στην κυκλοφορία στοίχισε το καθοριστικό γκολ της Βάρτα σε αντεπίθεση. Γλίτωσε το δεύτερο γκολ σε δοκάρι των γηπεδούχων, ακολούθως ο φορ της απέτυχε σε πλάγιο τετ α τετ μετάβασης και το δεύτερο ημίχρονο κύλησε δίχως συγκινήσεις. Με την Κορόνα να έχει την πρωτοβουλία, αλλά μόλις μία ευκαιρία ισοφάρισης στις καθυστερήσεις.

“Χωρίς αγωνιστικά θεμέλια δεν έχουμε τίποτα να ψάξουμε.” σχολίασε εκνευρισμένος για την εμφάνιση ο κόουτς Κουζέρα.

Στα αγωνιστικά νέα, εξέτισαν τιμωρίες καρτών κι επιστρέφουν οι σημαντικοί Κβιέτσιεν (στόπερ), Χοφμάιστερ (μπακ/χαφ), Ποντγκόρσκι (εξτρέμ). Αντιθέτως τραυματίστηκε σοβαρά στο προηγούμενο ο Γκοντίνιο (μπακ) και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Μαζί του στο ιατρικό δελτίο οι ήδη τραυματίες Πετρόφ (αμ. χαφ), Νονό (μέσος), Τσιζίτσκι (εξτρέμ).

ΚΟΡΟΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-2) από την LKS Λοτζ. Με Τέγιαν (19’) προηγήθηκε η LKS, με Ζαρντέλ (49’) ισοφάρισε η Ραντόμιακ. Στο 55’ ο Τέγιαν έκανε το 2-1, στο 57’ η Ραντόμιακ έμεινε με 10 παίκτες. Ο Χότι (71’) έκανε το 3-1 και ο Ζιμόφσκι (90+1’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Από το ζενίθ στο ναδίρ η Ραντόμιακ, μετά τον εντός έδρας θρίαμβο επί της περσινής πρωταθλήτριας, την Κυριακή ηττήθηκε στο Λοτζ από την ουραγό της λίγκας, αλλά με το +8 από την επικίνδυνη ζώνη δεν αγχώνεται ακόμα.

Τρυπήθηκε κάθετα στον χώρο η άμυνά της για το 1-0 των γηπεδούχων που έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ακίνδυνη μέχρι την ανάπαυλα η Ραντόμιακ, τυχερό το τελείωμα για την ισοφάριση. Ξανά παίζοντας στο χώρο ανέκτησαν προβάδισμα οι γηπεδούχοι και με παίκτη παραπάνω ήλεγξαν το ματς, βρίσκοντας και τρίτο γκολ απέναντι σε σεταρισμένη άμυνα. Πολύ αργά ήρθε η μείωση της Ραντόμιακ, δικαίως δεν πήρε κάτι από το παιχνίδι.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφει από τιμωρία δύο αγωνιστικών ο Ντίας (μέσος), αλλά ο Ρότσα (φορ) δεν αναμένεται να επιστρέφει από τον τραυματισμό του. Μακροχρόνια απόντες οι μέσοι Άλβες, Ράμος.