*Φετινά ματς: Σάρλοτ – Κολόμπους 1-0 (23/04).

*Οι δύο ομάδες μετρούν τρεις ισοπαλίες σε τέσσερα παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Κολοράντο. Το 0-1 ο Νίκολσον στο 9’, το 1-1 ήρθε στο 37’ απ’ τον Ζελαραγιάν, το 2-1 ήρθε απ’ τον Ζαντάφσκι στο 62’, το 3-1 έκανε ο Ερνάντες στο 72’. Μείωσε στις καθυστερήσεις το Κολοράντο με τον Μπάσετ.

Επέστρεψε στις νίκες με έμφαση στο μεσοβδόμαδο παιχνίδι κόντρα στο Κολοράντο. Δεν μπήκε καλά στο ματς, το 0-1 ήρθε στο 9’, το Κολοράντο είχε ακυρωθέν γκολ για το 0-2 και απείλησε στις αντεπιθέσεις, αλλά στη συνέχεια το Κολόμπους πήρε τα ηνία. Ισοφάρισε πριν το ημίχρονο, πίεσε πολύ, είχε δοκάρι και βρήκε το 2-1 στο 62’. Λίγο αργότερα ο ποιοτικός Τσούτσο Ερνάντες έκανε το 3-1 και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Επιστροφή στις νίκες για το Κολόμπους έπειτα από τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι δύο ήταν για το πρωτάθλημα, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Με 21 πόντους είναι έκτο στην Ανατολή.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/5 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 3/5 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στη Φιλαδέλφεια. Το σκορ διαμορφώθηκε με αυτογκόλ στο 70’.

Επέστρεψε στις ήττες μεσοβδόμαδα, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Φιλαδέλφεια. Δύσκολη η αποστολή της κόντρα σε μια απ’ τις καλές ομάδες της Ανατολής, είχε παθητικό ρόλο και έπαιξε στις αντεπιθέσεις, πρώτο μέλημα ήταν να κρατήσει το «μηδέν». Η Φιλαδέλφεια είχε δοκάρι και μερικές άλλες καλές στιγμές, ήταν η ομάδα που έψαχνε περισσότερο το γκολ. Τελικά το βρήκε με μερική δόση τύχης, αφού έπειτα από κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έπειτα στον γκολκίπερ Καλίνα για να πάει στα δίχτυα. Επιστροφή στις ήττες για τη Σάρλοτ μετά το εκτός έδρας 1-0 επί των ΛΑ Γκάλαξι, έχει ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 21 πόντους είναι έβδομο στην Ανατολή.