* No Goal τα 6/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΣΙΚΑΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από το Χιούστον. Ο Ούλφαρσον άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό και ο Κιντέρο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Άμεση επιστροφή στις ήττες για το απογοητευτικό Σικάγο, απέτυχε και στο Χιούστον το Σάββατο για να παραμείνει τελευταίο στην ανατολική περιφέρεια και στο -9 από τα playoffs.

Πραγματοποίησε κακό ξεκίνημα στο ματς, ισορρόπησε την κατάσταση στη συνέχεια, αλλά τα αμυντικά θέματα είναι σταθερά και το γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου του έκοψε τα πόδια. Είχε κατοχή και φάσεις στην επανάληψη, αλλά δίχως ουσία.

Ο Σακίρι έχασε τέταρτο σερί παιχνίδι και σε αυτό το σερί οι συμπαίκτες του σκόραραν μόλις ένα γκολ, στο εντός έδρας 1-0 επί της επίσης προβληματικής Ντι Σι Γιουνάιτεντ την προηγούμενη εβδομάδα. Αμφίβολος για σήμερα ο Ελβετός σταρ της ομάδας.

ΣΙΚΑΓΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια του

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΦΙΛΑΔΕΛΦΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Νιου Γιορκ Σίτι. Ο Ούρε άνοιξε το σκορ (9’) για τη Φιλαδέλφια, ο Καστεγιάνος ισοφάρισε για τους Νεοϋορκέζους στο 89’ με πέναλτι και ο Μπερκ στο 90+6’ έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

To πήρε το ντέρμπι κορυφής της Κυριακής η Φιλαδέλφια και προσπέρασε 1η στην ανατολική περιφέρεια, στο +2 από τη Νιου Γιορκ Σίτι, έστω και με παιχνίδι περισσότερο. Έβγαλε χαρακτήρα στο μεγάλο παιχνίδι, παρότι ισοφαρίστηκε στο τέλος, κυνήγησε το γκολ ως το τελικό σφύριγμα και δικαιώθηκε, έστω και με αρκετή δόση τύχης στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διεύρυνε παράλληλα το αήττητο σερί της για το MLS στα 9 παιχνίδια (2-7-0), διαθέτοντας παράλληλα την καλύτερη άμυνα της χώρας, με 12 γκολ παθητικό. Μόλις μία ήττα έχει γνωρίσει στη σεζόν, στο Τορόντο με ανατροπή στα μέσα Απριλίου!