17η αγωνιστική

*Η Ουράβα επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γιοκοχάμα.

*2-3 Goals τα έξι τελευταία Γιοκοχάμα – Ουράβα.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τόσου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (55′, 72′), για να μειώσει απλά με τον Μαρσέλο Ράιαν στο 78ο λεπτό.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Γιοκοχάμα στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Τσερέζο Οσάκα (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σουχέι Γιομόντα υποδέχθηκε την Τόσου, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Δεν ικανοποίησε πλήρως με την εμφάνιση της, παρότι άντεξε στην πίεση μέχρι την ανάπαυλα, εν τέλει βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο δεύτερο ημίχρονο, πριν μειώσει απλά για το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, παραμένει στους δώδεκα βαθμούς, οπότε και παραμένει τελευταία στη βαθμολογία Α Ιαπωνίας. Ηττήθηκε στα 6/9 εντός της, στα οποία είχε ακόμη δυο νίκες και μια ισοπαλία. Εξέτισε την τιμωρία του ο Τομόκι Κόντο, οπότε και μοναδικός απόντας είναι ο τραυματίας Γκάμπριελ.

Γιοκοχάμα Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 στην παράταση κόντρα στο Πανεπιστήμιο Κανσάι, για το κύπελλο. Το τέρμα του Ίτο στο 104′, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη σε πέντε παιχνίδια η Ουράβα, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ματσέι Σκόρτσα υποδέχθηκε την Κασίμα, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές σε ένα ανοιχτό παιχνίδι, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια.

Πρώτη απώλεια μετά τις δυο νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Κιότο (0-2 εκτός) και Χιροσίμα (2-1 εντός), έφτασε τους 28 βαθμούς και προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή στη βαθμολογία Α Ιαπωνίας. Έμεινε αλώβητη στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (3-3-0). Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 1-0 στην παράταση του Πανεπιστημίου Κανσάι, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.