*Φετινά παιχνίδια: Πόρτλαντ – ΛΑ Γκάλαξι 0-0.

*Έρχονται από 8/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στο Όστιν. Στο 2-1 το ημίχρονο για το Όστιν, το 3-1 ήρθε στο 75’ για το Όστιν, το 3-2 ήρθε στο 89’ για τους Γκάλαξι, που ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις.

Πήρε ένα αποτέλεσμα σαν νίκη στο εκτός έδρας ματς με το Όστιν την περασμένη εβδομάδα. Το ματς ήταν «τρελό», είχε εναλλαγές στο σκορ, όπως και στον ρυθμό. Το Όστιν προηγήθηκε 2-1 στο ημίχρονο και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση με τρίτο γκολ στο 75’, ωστόσο δεν ήταν προσεκτική, στο φινάλε οι Γκάλαξι σκόραραν δύο γκολ και πήραν την ισοπαλία, που έμοιαζε με νίκη. Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά το εντός έδρας 4-3 επί της Μινεσότα, νωρίτερα έχασαν 4-2 εκτός έδρας απ’ το Λος Άντζελες, μετρούν ρεκόρ 1-3-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Με 34 πόντους βρίσκονται στην 13η θέση της Δύσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 10/12 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 9/12 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Κολοράντο. Το 1-0 ο Άντονι στο 19’, το 2-0 έκανε ο Μορένο στο 29’. Το 2-1 ήρθε απ’ τον Ρούμπιο στο 31’, το 2-2 έκανε ο Γκούτμαν στο 43’. Το 3-2 ήρθε απ’ τον Μόρα στο 71’ για το Πόρτλαντ.

Είναι σε καλή κατάσταση, έρχεται από διαδοχικές νίκες, τα κατάφερε και την περασμένη εβδομάδα κόντρα στο Κολοράντο. Μπήκε πολύ καλά, σκόραρε εύκολα δύο γκολ μέχρι το 29’, το Κολοράντο έβγαλε άμεσα αντίδραση και μείωσε στο 31’ με τον Ρούμπιο. Λίγο πριν την ανάπαυλα έκανε το 2-2 με το τυχερό γκολ του Γκούτμαν, στο δεύτερο μέρος αμφότερες οι ομάδες ήταν πιο προσεκτικές, το ματς πήγαινε προς την ισοπαλία. Ωστόσο, ένα αμυντικό λάθος του Κολοράντο έφερε το 3-2 στο 71’ για το Πόρτλαντ. Ήταν η τέταρτη σερί νίκη και έκτη διαδοχική αγωνιστική που δε χάνει, πήρε πέντε νίκες σ’ αυτό το σερί αγώνων (5-1-0). Συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητή τον Μάιλς Τζόζεφ η ομάδα του Πόρτλαντ, με 42 πόντους είναι στην 7η θέση της Δύσης.