*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Καβασάκι – Τζούμπιλο Ιβάτα 4-5

*GG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΖΟΥΜΠΙΛΟ ΙΒΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Ουράβα. Τα γκολ πέτυχαν Ισιχάρα (21′), Γουατανάμπε (52′) και Ίτο (74′).

Απείλησε μόλις μία φορά ουσιαστικά την εστία της Ουράβα με σουτ του Χιρακάβα στο 13′. Οχτώ λεπτά αργότερα βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, προτού οι γηπεδούχοι κάνουν το 2-0 με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ολοκληρώνοντας με 2.73 xGoals. Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τζούμπιλο Ιβάτα.

Πανηγύρισε μία νίκη σε έξι αναμετρήσεις επί της Τόκιο Βέρντι (3-0 εντός) στις 26 Ιουνίου, στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Ποντάρει πολλά στην έδρα της στην οποία συγκέντρωσε 14 από τους συνολικά 23 βαθμούς της (4-2-4 / διαφορά γκολ 12-11). Αξίζει να σημειώσουμε πως πέτυχε 22/27 γκολ της στο δεύτερο ημίρονο.

ΤΖΟΥΜΠΙΛΟ ΙΒΑΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χιροσίμα. Ο Μαρσίνιο έκανε το 1-0 στο 23′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μιτσούτα στο 88′.

Πήρε τα ηνία της αναμέτρησης από νωρίς, δημιούργησε κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερες από μία φορές ολοκληρώνοντας με 2.57 xGoals. Παρόλα αυτά η Καβασάκι δεν κατάφερε να κρατήσει το “τρίποντο” στην έδρα της, βλέποντας τη Χιροσίμα να σκοράρει λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′ σε μία από τις ελάχιστες αξιόλογες φάσεις της.

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Καβασάκι που αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις, πανηγύρισε την τελευταία επί της Σόνι Σεντάι (2-0 εντός) για το Έμπερορ Καπ πριν ένα μήνα. Αγνοεί τη νίκη μακριά από το σπίτι της από τα τέλη Φεβρουαρίου, όταν επικράτησε της Σόναν (2-1): Έκτοτε σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες.