* G/G οι 6 τελευταίες συναντήσεις τους, οι 5 με G/G.

* Η Μινεσότα πέτυχε πρώτη γκολ στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 5-3 εκτός έδρας από το Σολτ Λέικ. Προηγήθηκε με 2-0 με τους Μπάσετ (5’) και Ναβάρο (19’), ισοφαρίστηκε από τα γκολ των Αράνγκο (23’) και Γκόμεζ (40’). Προηγήθηκε εκ νέου στην επανάληψη με τον Μιχάιλοβιτς (56’), δέχτηκε τρία γκολ από Αράνγκο (83’), Γκόμεζ (85’) και Χούλιο (90’+6).

Πάλεψε ακόμα και για τη νίκη, όμως δεν άντεξε ως το τέλος και έχασε και το βαθμό της ισοπαλίας, τον οποίον μάλλον άξιζε. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλού πατούσαν κι αλλού βρίσκονταν οι παίκτες του, μετά την ισοφάριση επήλθε η κατάρρευση.

Επιστρέφει στην έδρα του και η ελπίδα όλων στην ομάδα είναι να επιστρέψει και στις νίκες. Η τελευταία αστάθεια το άφησε αρκετά πίσω στη βαθμολογία, με ματς λιγότερο, για πρώτη φορά φέτος έχει διψήφια διαφορά από την πρώτη θέση.

Συνεχίζει με τα ίδια προβλήματα.

Κολοράντο Στατιστικά

* Στα 9 τελευταία μετράει 7 over 2,5.

* Πέτυχε πρώτο γκολ στα 7/8 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε εντός το Πόρτλαντ με 2-1 με ανατροπή. Δέχτηκε πρώτη γκολ από τον Τζόναθαν Ροντρίγκεζ (17’), το ανέτρεψε με τους Λοντ (65’) και Γέονγκ (82’), στις καθυστερήσεις ο αντίπαλος έμεινε με δέκα, μετά από αποβολή του στόπερ Τάπιας.

Επέστρεψε στις νίκες βγάζοντας χαρακτήρα απέναντι σε μια ομάδα που δεν είναι στα καλύτερά της, αλλά προερχόταν από νίκη. Χρειάστηκε να προσπαθήσει ως το τέλος για να βρει το γκολ της ανατροπής, επιβραβεύτηκε για την επιμονή του, αν και στο τέλος οι αντίπαλοι έχασαν δύο αρκετά σημαντικές ευκαιρίες, εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό της μειονέκτημα.

Αντέχει ψηλά, έδειξε καλά αντανακλαστικά μετά την ισοπαλία με το Γκάλαξι, πάλι εντός, επέστρεψε στις νίκες. Πολύ θετικό το γεγονός ότι βρήκε τελευταία τον τρόπο να κερδίζει και στο δρόμο, μετράει 2/2 εκτός.