*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέλτικ-Κιλμάρνοκ 3-1.

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Γουάτσον στο 90+2’.

Να «αποδράσει» με το τρίποντο κατάφερε η Κιλμάρνοκ. Παρά την πίεση που δέχθηκε από τους γηπεδούχους, παρέμεινε σταθερή αμυντικά, κρατώντας τους μακριά από την εστία της καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Επιθετικά εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε στις καθυστερήσεις, καθώς και την αδράνεια των γηπεδούχων, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα.

Από σημαντικό τρίποντο προέρχεται και θέλει σήμερα να δείξει τα «δόντια» της, εξαντλώντας όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και θέλει να το εκμεταλλευτεί στο έπακρο, αν και γνωρίζει πως το έργο της είναι τρομερά δύσκολο. Μαχητική και σκληροτράχηλη σε όλες τις αναμετρήσεις της, δεν δέχεται εύκολα γκολ, ειδικά εντός έδρας, την ώρα που ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν έχει βρει δίχτυα. Βρίσκεται πλέον εντός εξάδας, στο +2 από την 7η Νταντί, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω.

Κιλμάρνοκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ο Χίεον-Γκιου στο 5’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ο’Ρίλεϊ στο 36’. Το 3-0 πέτυχε ο Πάλμα με πέναλτι στο 51’ και το 4-0 ο Ο Χίεον-Γκιου στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντοϊτζί στο 72’.

Άνετη επικράτηση και με εμφατικό σκορ για τη Σέλτικ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, σκοράροντας ακόμα 2 φορές, ενώ στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να βρουν εξίσου δίχτυα.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, διατηρώντας την απόστασή της από τη 2η Ρέιντζερς. Παραμένει σε καλή κατάσταση, άφησε καλές εντυπώσεις με την εικόνα της στα τελευταία δύο παιχνίδια, σκοράροντας συνολικά 7 γκολ. Αμυντικά δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, καθώς δέχθηκε γκολ στις τέσσερις πρόσφατες αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Παραμένει παρ’ όλα αυτά αήττητη στο πρωτάθλημα μετρώντας δεκατρείς νίκες σε δεκαέξι αγωνιστικές, όντας με διαφορά η πιο παραγωγική ομάδα, έχοντας πετύχει 42 τέρματα.