*6η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Μόλις μία νίκη έχει το Αιγάλεω στα έξι τελευταία εντός με αντίπαλο την Καλλιθέα (1-3-2).

ΑΙΓΑΛΕΩ

Προηγούμενο ματς: Έκανε το χρέος του και κέρδισε την αδύναμη Παναχαϊκή με 0-1 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Το γκολ που έδωσε την νίκη στο «Σίτι», πέτυχε ο Ευαγγέλου στο 43′.

Μπορεί μέχρι στιγμής να μην πείθει κανέναν και οι αλλαγές που έγιναν το περασμένο καλοκαίρι να μην έχουν αποδώσει τα αναμενόμενα, αλλά έκανε την αρχή και πήρε την πρώτη του νίκη για φέτος απέναντι στην Παναχαϊκή των πολλών προβλημάτων. Δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο η εικόνα του, το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από λίγες φάσεις και δεν κατάφερε να αποδώσει ποδόσφαιρο επιπέδου. Ελπίζει πάντως να πατήσει πάνω στο αποτέλεσμα και να ορθοποδήσει σιγά σιγά.

Ο Ντράγκαν Τζουκάνοβιτς δεν υπολογίζει τους Μπάλλα και Πέτκοβιτς, που έμειναν εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι.

Αιγάλεω Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

*3/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Προηγούμενο ματς: Χάρη σε ένα γκολ του Περέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+1′), κατάφερε να επικρατήσει του Παναθηναϊκού Β με 0-1 εκτός έδρας, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα.

Είχε τον έλεγχο στον αγώνα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό Β και θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα τέρματα, αν ήταν ελαφρώς πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια και αξιοποιούσε περισσότερο τις δικές της ευκαιρίες. Αμυντικά ήταν αλάνθαστη, ενδεικτικό ότι απειλήθηκε ελάχιστα σε όλο το ματς. Σημαντική νίκη για την Καλλιθέ, η τρίτη στην σεζόν, με την οποία ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και στο +1 από την δεύτερη. Θέλει από νωρίς να βάλει τις βάσεις για να πρωταγωνιστήσει στον όμιλο και να πάρει την άνοδο που δεν πήρε πέρυσι.

Τραυματίστηκε στο ματς με τον Γιούχτα και θα λείψει ο Καινούργιος, για δεύτερο θα απουσιάσει ο πολύτιμος Μουτίνιο λόγω τραυματισμού. Εξέτισε και επιστρέφει ο Ρομαό, ενώ δεν υπολογίζονται οι Ρόσι, Κολτσίδας, Ποζατζίδης και Μουνιέ.