19η αγωνιστική

*Αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας, έχοντας επικρατήσει στα 4/5.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: ΑΠΟΕΛ – Εθνικός Άχνας 5-1

Δείτε τα Προγνωστικά Στοιχήματος Σήμερα

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Καμπρέρα στο 67′, δέχθηκε την ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο στο 80′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για ένατο σερί ματς στο πρωτάθλημα ο Εθνικός Άχνας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά φιλοξενήθηκε από την Καρμιώτισσα, με την οποία έμειναν στο 1-1. Σε ένα ματς με λίγες καλές στιγμές, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με δυο πέναλτι, με τον Εθνικό να δέχεται την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά.

Πρώτος βαθμός μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες, παραμένει στο δεύτερο μισό της κατάταξης και προσπαθεί να κρατηθεί μακριά από την τελευταία τριάδα. Απέσπασε ένα βαθμό στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (0-1-4).

Την περασμένη Δευτέρα ανακοίνωσε την απόκτηση του 29χρονου φορ Νίκου Ιωαννίδη, ως ελεύθερο από την Καλλιθέα, ο οποίος υπολογίζεται κανονικά και “χτυπάει” την πόρτα της ενδεκάδας. Εξέτισαν και υπολογίζονται οι Λομοτέι και ντε Ιριόντο.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ανόρθωσης, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενος με παίκτη περισσότερο από το 82′, βρήκε δίχτυα επτά λεπτά αργότερα με τον Τομανέ.

Αήττητο σερί έξι αγώνων για τον ΑΠΟΕΛ στο πρωτάθλημα, με πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Για την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Ανόρθωση στο μεταξύ τους ντέρμπι, της οποίας και επικράτησε με 1-0.

Ισορροπημένο και χωρίς φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με την εικόνα να αλλάζει μετά την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Καλύτερος ο ΑΠΟΕΛ, είχε δοκάρι στο 54′ και χαμένο τετ α τετ στο 70′. Για να φτάσει όμως στο θετικό αποτέλεσμα, χρειάστηκε να πάρει αριθμητικό πλεονέκτημα και μια ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα στο φινάλε.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και το εκτός 2-2 με τον Απόλλων Λεμεσού, οπότε και παραμένει σταθερά μόνος πρώτος και στο +5 από τους διώκτες του. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους τους (4-1-1). Την ερχόμενη Τρίτη (16/01), θα παίξει στην έδρα της Νέα Σαλαμίνας, για τη φάση των “16” του κυπέλλου.

Οι Τομανέ και Δώνης αναμένεται να είναι τα νέα πρόσωπα στο σημερινό αρχικό σχήμα, παίρνοντας τη θέση των Κβιλιτάια και Μαρκίνιος, που συμπλήρωσαν κάρτες. Υπολογίζεται και πάλι ο Σατσιάς, που εξέτισε.