*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιντζερς-Χαρτς 1-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Χαρτς-Ρέιντζερς 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Τζόνστον, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντιομάντε στο 37’ και το 0-2 ο Ταβερνιέρ με πέναλτι στο 79’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ταβερνιέρ ξανά με πέναλτι στο 87’.

Ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση και ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα για τη Ρέιντζερς. Επέβαλλε το ρυθμό της, πίεσε έντονα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, σκοράροντας ακόμα δύο φορές από το σημείο του πέναλτι.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Είναι σε τρομερή κατάσταση, επιβάλλει το ρυθμό της σε κάθε αναμέτρηση, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με τρομερή άνεση, την ώρα που αμυντικά είναι μεν βελτιωμένη, αλλά όχι άτρωτη. Εντός έδρας είναι εξαιρετική, μετράει 11 νίκες σε 13 αγωνιστικές, με 30 γκολ ενεργητικό και μόλις 9 παθητικό.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σάνκλαντ στο 67’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Βάργκας στο 90+2’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Χαρτς. Είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της παρέμεινε σταθερή, κρατώντας τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της με σχετική άνεση.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το νικηφόρο σερί της θέλει σήμερα, αν και το έργο της αναμένεται τρομερά δύσκολο. Είναι μεν σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ παράλληλα δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δέχθηκε γκολ, χωρίς αυτό βέβαια να της έχει στοιχίσει. Σταθερά στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -11 από τη 2η Σέλτικ και στο +14 από την 4η Κιλμάρνοκ. Φαίνεται να έχει εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό τη θέση της στην τριάδα, με τα πλέι-οφ να πλησιάζουν.