*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Μαζατλάν-Σάντος Λαγκούνα 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τολούκα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Βόλπι με πέναλτι στο 76’.

Κακή εμφάνιση και τέταρτη διαδοχική ήττα για τη Σάντος Λαγκούνα. Για ακόμα μία φορά δεν ήταν δημιουργική, ενώ δεν μπόρεσε φυσικά να εκμεταλλευτεί καμία από τις ευκαιρίες αυτές, με αποτέλεσμα να μείνει εύκολα στο μηδέν. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της στην επανάληψη.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, επιστρέφοντας στις νίκες. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, καθώς πέρα από τα πολλά αμυντικά προβλήματα, δείχνει να μην μπορεί να βρει λύσεις ούτε επιθετικά, αφού απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Αμαρίγια στο 25’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάρτιν στο 48’. Το 1-2 πέτυχε ο Αμαρίγια στο 52’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάρτιν στο 75’.

Πάλεψε η Μαζατλάν και κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Κλαμπ Αμέρικα. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκε με την έναρξή της το γκολ της ισοφάρισης. Δεν το έβαλε κάτω και πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ, αλλά οι γηπεδούχοι είπαν τη τελευταία λέξη, ισοφαρίζοντας και πάλι λίγο αργότερα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι ύστερα από το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι σε καλή κατάσταση, μαχητική κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ βρίσκει με συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα. Τα αμυντικά της προβλήματα δεν λένε να την αφήσουν σε ησυχία, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, κάτι το οποίο της στοιχίζει συχνά. Μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα.