17η αγωνιστική (τελευταία) – Απερτούρα

*Μετρούν 4/5 αναμετρήσεις με No Goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, εναντίον τηξς Χουάρες, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 31’ ο Πρεσιάδο με εκτέλεση πέναλτι σκόραρε για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 90+5’ ο Κορέα πέτυχε δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σάντος Λαγούνα επέστρεψε άμεσα στις νίκες καθώς επιβλήθηκε εντός έδρας της Χουάρες (2-0) στην προτελευταία αγωνιστική του Απερτούρα. Καλή εμφάνιση, πέτυχε από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης. Δεύτερη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια, δεν έχει υποστεί ήττα για τέσσερις αγώνες. Είναι στην τέταρτη θέση, η Τίγκρες την “έπιασε”, αλλά η Σάντος έχει +4 στη διαφορά τερμάτων και αν δε χάσει με πολλά, θα είναι στα τελικά. Είναι εκτός οι Ντόρια, Αΐρτον Πρεσιάδο και Ζαΐρ Γκονσάλες.

Σάντος Λαγούνα Στατιστικά

*6/10 αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*6/10 ματς τελευταία με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΑΣΑΤΛΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Νεκάξα, για το πρωτάθλημα. Στο 34’ ο Σανσόρες σκόραρε για το 0-1 και στο 45’ ο Μπατίστα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 45+2’ ο Μεράς σκόραρε για το 1-2 των φιλοξενούμενων στο πρώτο μέρος. Στο 59’ ξανά ο Μπατίστα ισοφάρισε σε 2-2 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μασατλάν έμεινε στην ισοπαλία με αντίπαλο τη Νεκάξα (2-2) εκτός έδρας, ήταν ανταγωνιστική στο παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς. Δεύτερη σερί ισοπαλία στο Απερτούρα, μετρά τρεις, καθώς και μία νίκη στα πρόσφατα πέντε ματς τελευταία. Χρειάζεται μόνο νίκη για να μπει στα πλέι οφ, πιάνοντας Νεκάξα και Χουάρες στους 19 βαθμούς. Όσον αφορά την αποστολή, συμπλήρωσε κάρτες και έμεινε εκτός ο μέσος Ιντριάγο, από τραυματισμό ταλαιπωρείται ο μέσος Φαμπιάν.