ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΣΙΤΙ – ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΝΤΙ ΣΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Δανία

*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί της Νιου Ίνγκλαντ. Το 1-0 ο Οχέδα στο 57’, το 2-0 ήρθε απ’ τον Φερνάντες στις καθυστερήσεις.

Επέστρεψε στις επιτυχίες την περασμένη εβδομάδα, πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ, χωρίς να πιάσει τρομερά επίπεδα απόδοσης. Στο πρώτο ημίχρονο είχε καλύτερη εικόνα απ’ τον αντίπαλο, πήρε την πρωτοβουλία, αλλά μεγάλες φάσεις δεν είχε. Στο δεύτερο μέρος ήταν πιο πιεστική η Νέα Υόρκη Σίτι, σκόραρε νωρίς και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, στάθηκε τυχερή σε μια-δυο φάσεις της Νιου Ίνγκλαντ και «τελείωσε» το ματς με δεύτερο γκολ στο φινάλε. Επιστροφή στις επιτυχίες μετά από τρεις αγώνες πρωταθλήματος για τους γηπεδούχους, που έρχονταν από δύο διαδοχικές ισοπαλίες με Ατλάντα (1-1) και Ίντερ Μαϊάμι (1-1). Μετρά μόλις δύο νίκες στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές (2-2-4), βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας της Ανατολής.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/8 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/6 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 απ’ το Ορλάντο. Το 1-0 ο Μπεντέκε στο 5’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Τόρχαλσον στο 28’. Το 2-1 έκανε ο Πιράνι στο 66’, το 2-2 ο Μπρέκαλο στο 82’, ενώ το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε απ’ τον ΜακΓκουάιρ στις καθυστερήσεις.

Με πολλά προβλήματα ανασταλτικά, δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Ορλάντο. Το ματς ήταν ιδιαίτερα «ανοιχτό», το ημίχρονο έκλεισε στο 1-1, αμφότερες οι ομάδες είχαν καλή εικόνα. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε, η Ουάσινγκτον προηγήθηκε δίκαια στο 66’, αλλά το Ορλάντο έβγαλε χαρακτήρα, σκόραρε δύο φορές απ’ το 82’ μέχρι το φινάλε και πήρε νίκη με ανατροπή. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τρεις αγωνιστικές (1-2-0), μετρά μόλις μια νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (1-4-2), καταλαμβάνει τη δέκατη θέση της Ανατολής. Σημαντικές απουσίες οι Ερέρα και Κλιχ.