*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι – Γουόλσολ 1-2

*Τέσσερα σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Χάτσινσον στο 93’, έχοντας δεχθεί νωρίτερα από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, από τους Άϊρονσαϊντ (33’), Αντελακούν (77’).

Η Γουόλσολ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την πολύ φορμαρισμένη Νοτς Κάουντι, πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες στους προηγούμενους αγώνες της.

Αλλά τώρα τελευταία είναι εξαιρετικά αποτελεσματική στο γήπεδό της, εκεί που έχει πέντε νίκες στα έξι τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη.

Αυτοί οι βαθμοί κυρίως την έχουν στην ένατη θέση, στο -3 από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα play off για την άνοδο, με τέτοια διαφορά τερμάτων που μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής.

Γουόλσολ Στατιστικά

*12/14 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, ανοίγοντας το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Λάνγκσταφ, ενώ τα άλλα δυο ήρθαν στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Τζόουνς (75’), Ο’ Μπράιεν (89’).

Επιστροφή στις νίκες και για τη Νοτς Κάουντι που κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, δίνοντας τέλος σε ένα αρνητικό σερί αγώνων χωρίς να έχει κερδίσει.

Μακριά από την έδρα της έχει κάποια προβλήματα, με μόλις δύο νίκες και 10 ήττες στα τελευταία παιχνίδια της.

Όλα αυτά μετά την υποχρεωτική αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, επειδή ο παλιός προπονητής δελεάστηκε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας και ουσιαστικά την παράτησε.

Έχει υποχωρήσει αισθητά στο βαθμολογικό πίνακα, είναι πλέον στην 15η θέση του, στο -10 από την πρώτη επτάδα, έχοντας την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.