* 32η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Τα τρία τελευταία έληξαν στο 1-1!

* Στον πρώτο γύρο (22/11): Καϊσέρισπορ – Γκιόζτεπε 1-1

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Κόνιασπορ. Ο Τσικαλέσι άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό, ο Ουλγκούν διπλασίασε τα τέρματα της “Κόνια” στο 28’. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Εντιαγέ της Γκιόζτεπε και στο Μπουτίκι στο 71’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με το ένα πόδι στη Β’ κατηγορία η Γκιόζτεπε, που την Κυριακή γνώρισε μία ακόμη ήττα, την 8η διαδοχική από το ξεκίνημα του Φλεβάρη και τρίτη σερί με τον Τόμας στον πάγκο της.

Δύσκολο εκ προοιμίου το έργο της στο Ικόνιο, δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα του αγώνα, βρέθηκε να κυνηγά από πολύ νωρίς, γρήγορα έγινε το 2-0 και μετά την αποβολή στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δεν υπήρχε επιστροφή. Τυχερή που σταμάτησε στο 3-0 ο δείκτης του σκορ, με την Κόνιασπορ να έχει τον απόλυτο έλεγχο.

Με τον Τόμας στον πάγκο έχασε από την Αλάνιασπορ (0-2 εντός) και στην Τραπεζούντα (4-2) και η εικόνα της, ειδικά στο δημιουργικό κομμάτι, έχει φθίνει τις δύο τελευταίες εβδομάδες.

Ήδη έχει αρχίσει ο σχεδιασμός της επόμενης σεζόν, πωλήθηκε μεσοβδόμαδα ο φορ Εντιαγέ, ενώ εκτός ομάδας τέθηκε από την προηγούμενη εβδομάδα ο βασικός κίπερ Εγκριμπαγιάτ. Τιμωρημένος ο μπακ/χαφ Παλουλί, τραυματίες οι στόπερ Άνχελ και Νουκάν.

Υπήρξε αναταραχή μέσα στην εβδομάδα, με τη φημολογία ότι ο σύλλογος αποκτήθηκε από τον Αμπράμοβιτς, αλλά η διοίκηση διέψευσε τα δημοσιεύματα. Αναζητείται ακόμη διάδοχη κατάσταση στο ιδιοκτησιακό καθεστώς.

Κάκιστο το κλίμα συνολικά στην ομάδα, με τους φιλάθλους να επικρίνουν τους παίκτες για έλλειψη προσπάθειας, μετά και τη δημοσίευση μίας σχετικής στατιστικής που θέλει τους παίκτες της Γκιόζτεπε να τρέχουν λιγότερο από κάθε άλλη ομάδα στη λίγκα.

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε 2+ γκολ και στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-4) από την Φενέρμπαχτσε. Ο Ζάιτς άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ο Ρόσι έκανε το 0-2 στο 45’. Ο Καχβετσί πέτυχε το τρίτο γκολ στο 54’ και ο Γκιουλέρ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 93’.

Σε παρόμοιο ντεφορμάρισμα βρίσκεται και η Καϊσέρισπορ, αλλά σε πολύ καλύτερη βαθμολογική θέση, παρά τις 5 σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Άνετη ακόμη στην υπόθεση παραμονή, στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη, ψάχνει φορμάρισμα ενόψει των ημιτελικών για το Κύπελλο απέναντι στην Τραμπζονσπόρ, στις 19 Απριλίου το πρώτο παιχνίδι.

Οικτρή εμφάνιση από την ομάδα του Καραμάν το περασμένο Σάββατο, με πολλά λάθη στο passing game, βρέθηκε να κυνηγά νωρίς στο σκορ από στημένη φάση. Κάκιστη στο αμυντικό transition, η Φενέρ την απείλησε πολλάκις πριν το 0-2 με την άμυνά της σεταρισμένη. Με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής έγινε το 0-3, νωθρή η αντίδραση της Καϊσερισπορ, σε χαμηλότερη ταχύτητα από τη Φενέρ, με τους οπαδούς της να χειροκροτούν στο 0-4 και να αποδοκιμάζουν την ομάδα τους στο σφύριγμα της λήξης.

Αναποτελεσματική πριν τη διακοπή στην Πόλη στο 3-0 από την Καραγκιουμρούκ, έφτασε τα 13 εκτός έδρας παιχνίδια δίχως νίκη στο πρωτάθλημα (0-5-8) με 31 γκολ παθητικό σε αυτό το σερί!

Συμπλήρωσε κάρτες ο δεξιός μπακ Μπουλούτ, μακροχρόνια εκτός ο χαφ Μενσά.