*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αμπερντίν-Χιμπέρνιαν 0-2.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Χιμπέρνιαν-Αμπερντίν 2-0.

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπάιρ με πέναλτι στο 5’ και το 0-2 ο ίδιος στο 22’. Το 0-3 πέτυχε ο Ντεβάιν στο 26’ και το 1-3 ο Ντακ στο 31’. Το 1-2 έκανε ο Γκάρτμαν στο 37’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντακ στο 50’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Αμπερντίν. Μπήκε νωθρά και έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε τόσο να μειώσει στο πρώτο ημίχρονο, όσο και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στην επανάληψη.

Μια ακόμα πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Χιμπέρνιαν. Έχει για δεύτερο σερί ματς το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει αυτή τη φορά να την εκμεταλλευτεί ώστε να βρεθεί εντός εξάδας. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, βρίσκει μεν δίχτυα με συνέπεια, παρ’ όλα αυτά σπανίως δεν δέχεται εξίσου γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθειά της να βρεθεί στα πλέι-οφ.

Αμπερντίν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ινβερνές με σκορ 1-3, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το 0-1 ο Μαολίντα στο 55’ και το 0-2 ο Μπόιλ στο 79’. Το 0-3 πέτυχε ο Γουάν στο 89’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντόραν στο 90+5’.

Καλή εμφάνιση και πρόκριση για τη Χιμπέρνιαν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις περισσότερες από αυτές, σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά ήταν σε γενικές γραμμές σταθερή, παρ’ όλα αυτά δεν κράτησε το μηδέν παθητικό.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από την πρόκριση στο κύπελλο και θέλει σήμερα να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα. Μπορεί να μην πείθει τελευταία με τις εμφανίσεις της, είναι όμως επικίνδυνη επιθετικά και βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με σχετική άνεση. Από την άλλη είναι ολοφάνερο πως έχει σοβαρά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, τα οποία προς το παρόν μοιάζει ανήμπορη να το πετύχει, με αποτέλεσμα αυτό να της στερεί μέχρι στιγμής την εξάδα και τα πλέι-οφ.