*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φλίτγουντ-Άκρινγκτον 3-0.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αντενιράν στο 11’ και το 2-0 ο ίδιος στο 46’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πάλμερ στο 72’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Άκρινγκτον. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, ενώ παράλληλα δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την περιοχή της τους πιεστικούς γηπεδούχους, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Υποχρεωμένη να κυνηγήσει ακόμη ένα τρίποντο είναι σήμερα, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Μπορεί να μην είναι σε καλή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά έδειξε πολύ θετικά στοιχεία στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της, αποσπώντας ένα τεράστιο αποτέλεσμα, το οποίο την έχει βάλει για τα καλά στη μάχη της παραμονής. Αυτό που θα πρέπει να προσέξει είναι τα αμυντικά της καθήκοντα, αφού η αντίπαλός της μπορεί να εκμεταλλευτεί τυχόν αστάθειες και λάθη.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Στόκλεϊ στο 22’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκίμπσον στο 56’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γουόρντ στο 66’.

Πάλεψε η Φλίτγουντ, αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στη μαχητική Μπρίστολ Ρόβερς. Παρά το γεγονός ότι πήρε προβάδισμα στο σκορ στο ημίχρονο, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν έντονα και κατάφεραν να το ανατρέψουν σε διάστημα δέκα λεπτών.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα. Είναι μαχητική και δείχνει θετικά στοιχεία στις αναμετρήσεις της, όμως είναι τρομερά επιρρεπής αμυντικά, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, αν και αυτό δεν τη βοήθησε στις πρόσφατες αναμετρήσεις της.