16η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσάιρ στο 50’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κέλι στο 70’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την ΚΠΡ. Είχε ευκαιρίες, κατάφερε να προηγηθεί με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά στη συνέχεια απέτυχε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Το ντεμπούτο του Μάρτι Σιφουέντες στον πάγκο της είχε θετικό αντίκτυπο, αφού άφησε θετικά στοιχεία και κατάφερε να πάρει ένα σχετικά καλό αποτέλεσμα. Πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τον Ισπανό τεχνικό και έχει την «ευκαιρία» να πάρει το πρώτο του τρίποντο, αφού αντιμετωπίζει μια από τις πιο ασταθείς άμυνες του πρωταθλήματος. Μπορεί να έχει πολλά προβλήματα αμυντικά, όμως η μεσοεπιθετική της γραμμή έχει αποδείξει σε αρκετές περιπτώσεις πως είναι επικίνδυνη, καθώς βρήκε δίχτυα στα τρία από τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας.

Κπρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ντίκι στο 64’, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μπάναν στο 32’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Μπρίστολ Σίτι. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο ημίωρο, πιέζοντας έντονα και σκοράροντας εν τέλη λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Με σαφέστατα ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της. Αντιμετωπίζει και πάλι ομάδα που βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού και θα πρέπει να περνάει από τέτοιες έδρες, αν δεν θέλει στη συνέχεια να βρεθεί σε δύσκολη θέση. Σε γενικές γραμμές δεν έχει πείσει με την εικόνα της τελευταία, είναι τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, ενώ πέρασε και μια μικρή περίοδο δυστοκίας, αποτυγχάνοντας να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα για τρεις σερί αγωνιστικές.