*27η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Βίντερτουρ – Γκρασχόπερς 3-1, Γκρασχόπερς – Βίντερτουρ 0-1

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Ιβερντόν. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Φοφανά (20′) και Τζούφι (69′), ισοφάρισε προσωρινά ο Μάιους στο 50′. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (68′ Καμένοβιτς).

Το αήττητο σερί της (4-2-0) συνέχισε η Βίντερτουρ πετώντας στο καναβάτσο τη μαχητική Ιβερντόν στο “Schützenwiese”. Άνοιξε το σκορ λίγο πριν τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, στο οποίο απειλήθηκε σοβαρά σε δύο περιπτώσεις. Με την έναρξη του δευτέρου ισοφαρίστηκε από αέρος, προτού αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα.

Στην αμέσως επόμενη φάση σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ που ξεγέλασε την αμυντική γραμμή και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Η Βίντερτουρ ηττήθηκε μόνο από τη Βασιλεία (3-1) στις έξι τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία). Δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής της.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Λωζάνη Ουσί. Ο Μπαμπούνσκι στο 10′ με πέναλτι άνοιξε το σκορ, απάντησε για τους γηπεδούχους ο Αϊντίνι στο 32′.

Ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε από την άσπρη βούλα. Στη συνέχεια η Γκρασχόπερς έριξε ρυθμούς, επιτρέποντας στη Λωζάνη Ουσί να ανεβάσει ρυθμούς και να ισοφαρίσει στο 32′ (σ.σ. νωρίτερα είχε και δοκάρι). Κακό από πλευράς θεάματος το δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Εντενγκέ έπιασε έναν κεραυνό εκτός μεγάλης περιοχής, στον οποίο είχε απάντηση ο αντίπαλος πορτιέρο.

Μία νίκη σε έξι αγωνιστικές πανηγύρισε το συγκρότημα του Μπέρνερ επί της Βασιλείας (2-1 εντός) στις 17 Φεβρουαρίου (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες). Εκτός έδρας έχει απολογισμό 0-2-2 σε τέσσερις, στις τρεις από τις οποίες δεν σκόραρε. Στο απουσιολόγιο προστέθηκε και ο Φινκ που αντιμετωπίζει τραυματισμό.