*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Φένλο στα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-2-5).

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και ηττήθηκε δίκαια με 3-0 από την Ντε Γκράαφτσαπ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 32′, με το ξεκίνημα της επανάληψης δέχτηκε και δεύτερο γκολ (55′), ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (85′).

Πάνω που πήγε να πλησιάσει την πρώτη οκτάδα, ήρθε η εμφάνιση απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ για να επαναφέρει τον προβληματισμό στις τάξεις της. Δεν ήταν τόσο η έκταση της ήττας και το σκορ, αλλά το γεγονός πως η Φένλο δεν φάνηκε καθόλου απειλητική στην διάρκεια του ενενηνταλέπτου. Δίκαιη η ήττα, που έβαλε τέλος στο αήττητο τριών αγώνων που έτρεχε μέχρι την περασμένη εβδομάδα (2-1-0).

Αποκτήθηκε ως δανεικός ο κίπερ Φαν Κρόι, εξαιρετικά πιθανό να ντεμπουτάρει σήμερα, δεδομένου ότι είναι τιμωρημένος ο βασικός κίπερ Ντε Μπουρ. Παραμένει εκτός ο πρώτος σκόρερ Σμανς, ο μπακ Λατχάουερς, ενώ ο δεξιός μπακ Τίμπερ τραυματίστηκε και θα μείνει έξω για το υπόλοιπο της σεζόν. Επιστρέφει ο μπακ Ρούτεν.

Φένλο Στατιστικά

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ Β

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την πρωτοπόρο Βίλεμ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έλυσε τον γόρδιο δεσμό στο 66′, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα και είδε την φιλοξενούμενη να απαντά στο τέλος του αγώνα (88′).

Πραγματοποίησε αρκετά ώριμη εμφάνιση για τα δεδομένα της η Αϊντχόφεν Β και κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην πρωτοπόρο Βίλεμ, αποσπώντας μάλιστα και έναν βαθμό. Θα μπορούσε και την νίκη, αλλά το αμυντικό της πρόβλημα μοιάζει άλυτο και κατάφερε να δεχτεί γκολ σε ακόμη ένα ματς για φέτος.

Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, όσο δεν κερδίζει παραμένει καθηλωμένη στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας. Πάντα εκτός με τραυματισμό ο Χερτς, αμφίβολος ο μπακ Ρόβερς, Επέστρεψε ο βασικός στόπερ Φαν ντεν Μπλάακ.