* No Goal & Under 2.5 τα 3/5 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (21/10): Παναιτωλικός – Βόλος 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με τον Πανσερραϊκό. Ο Ασεχνούν (45+2’) άνοιξε το σκορ για τον Βόλο, ο Θυμιάνης με πέναλτι (50’) ισοφάρισε για τον Πανσερραϊκό και ο Δεληγιαννίδης (59’) ανέτρεψε προσωρινά το σκορ, για να ισοφαρίσει στο τελικό σκορ ο Γκαρσία με πέναλτι (90+4’).

Τον πρώτο τους πόντο μετά από 5 σερί πρωταθληματικές ήττες (με 14 γκολ παθητικό) πήραν οι Θεσσαλοί το προηγούμενο Σάββατο στις Σέρρες και με τον τρόπο που τα κατάφεραν ενισχύθηκε η ψυχολογία τους στη μάχη της παραμονής.

Ο Πανσερραϊκός μπήκε με διάθεση στο παιχνίδι, πάτησε περιοχή στο πρώτο τέταρτο, δίχως όμως την καθαρή ευκαιρία. Ανύπαρκτος επιθετικά ο Βόλος μέχρι τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, σε αντεπίθεση και με την πρώτη του τελική στο ματς προηγήθηκε.

Το ζωηρό ξεκίνημα του Πανσερραϊκού και στο δεύτερο ημίχρονο επιβραβεύτηκε με το πέναλτι ισοφάρισης. Ανέκτησε το μομέντουμ του αγώνα, πίεσε για την ανατροπή και την πέτυχε σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ. Ακολούθως επιχείρησε να κάνει διαχείριση του προβαδίσματος, γλίτωσε σε καθαρό τετ α τετ των Θεσσαλών, αλλά σε αναμπουμπούλα των καθυστερήσεων ο Βόλος κέρδισε το πέναλτι που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δεν λείπουν τα προβλήματα για τον σημερινό κομβικό παιχνίδι, τιμωρημένος είναι ο Σιέλης (στόπερ), τραυματίες οι Σιαμπάνης (κίπερ), Τάχατος (δεξί μπακ). Εκτός αποστολής έμειναν και οι Μεταξάς (μέσος), Λούνα (αρ. μπακ), Κίτσος (αρ. μπακ). Υπολογίζονται οι νεοφερμένοι μέσοι Ποπέσκου και Ντε Καμπς.

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια του, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Goal/Goal τα 7/10 φετινά εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί του ΟΦΗ. Ο Ντουάρτε (38’) άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, ο Χατζηθεοδωρίδης (59’) έκανε το 2-0, ο Ισέκα (73’) μείωσε για τους Κρητικούς κι ο Πέρες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Έγραψε ιστορία η ομάδα του Πετράκη την Τετάρτη! Ντούμπλαρε τις νίκες της επί του ΟΦΗ για να πανηγυρίσει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου για πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου!

Οι Κρητικοί μπήκαν με φούρια στο παιχνίδι και ξόδεψαν τρεις πολύ μεγάλες ευκαιρίες μέχρι το 23’ για να φέρουν το ζευγάρι στην ισορροπία. Ο Παναιτωλικός απάντησε με γεμάτο δοκάρι πριν προηγηθεί με δυνατό σουτ εκτός περιοχής. Σε μετάβαση μετά από κλέψιμο στη μεσαία γραμμή διπλασίασε το προβάδισμά του, αλλά απειλήθηκε και με ισοφάριση μετά τη μείωση των φιλοξενούμενων. Σε μία ακόμη αντεπίθεση “σφράγισε” το εισιτήριο για την 4αδα.

Στις 14 του μηνός θα υποδεχθεί για τον πρώτο ημιτελικό τον Άρη, αλλά μέχρι τότε προέχει η μάχη της παραμονής, η οποία δυσκόλεψε μετά την εντός έδρας ήττα από τη Λαμία (1-2) το προηγούμενο Σάββατο.

Στο τελευταίο του πρωταθληματικό ταξίδι ηττήθηκε στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ (1-0) για να συμπληρώσει 16 εκτός έδρας ματς δίχως νίκη (0-3-13)!

Στα αγωνιστικά νέα, ο Ντουάρτε (μέσος) είναι τιμωρημένος κι ο Μπαλντασάρα (μέσος) τραυματίας. Εκτός αποστολής οι Καπίνο (κίπερ), Ξενιτίδης (μέσος), μέσα ο νεοφερμένος Λομόνακο (φορ) που ετοιμάζεται για το ντεμπούτο του.