*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Στίβενεϊτζ-Όξφορντ 1-3.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λίνκολν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Μαντρόιου στο 47’ με πέναλτι.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για την Όξφορντ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο μέρος μπήκε νωθρά, μένοντας πίσω στο σκορ από το σημείο του πέναλτι, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το υπέρ τους προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Έχασε την ευκαιρία της να βρεθεί από τη Τρίτη στα πλέι-οφ, όμως έχει σήμερα μία ακόμα για να το πετύχει. Και πάλι γηπεδούχος, φιλοξενεί την αδιάφορη βαθμολογικά Στίβενεϊτζ, η οποία όμως είναι μαχητική και δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο. Θέλει να δείξει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα σε σχέση με το ματς κόντρα στη Λίνκολν, ώστε να μην μπει σε μπελάδες τη τελευταία αγωνιστική.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χελμ στο 45+1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χάμερ στο 76’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χέμινγκς στο 88’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Έμεινε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη έμεινε με παίκτη λιγότερο, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, διπλασιάζοντας τα τέρματά τους. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά του ματς.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, βρήκε παρ’ όλα αυτά δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, όμως παραμένει επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται αρκετά εύκολα γκολ. Γνωρίζει πως θα δεχθεί έντονη πίεση, καθώς οι γηπεδούχοι χρειάζονται το τρίποντο ώστε να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στα πλέι-οφ.

Απρόσμενη εξέλιξη σε ότι αφορά τη τεχνική της ηγεσία, καθώς αποχώρησε ο προπονητής της Στιβ Έβανς, μαζί με τον βοηθό του Πολ Ρέινορ, αφού αποδέχθηκαν την προσφορά που τους έκανε η Ρόδεραμ. Για τις εναπομείναντες δύο αγωνιστικές θα βρίσκεται στον πάγκο της ο Άλεξ Ρεβέλ, με την αναζήτηση νέου προπονητή να μπαίνει πλέον στο σχεδιασμό για τη νέα σεζόν.