*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σουντιρόλ – Πίζα 1-2

*2/3 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΙΖΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πίζα έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Κρεμονέζε με τέρμα του Κόντα στο 85ο λεπτό. Νωρίτερα είχε ισοφαρίσει με τον Ντ’ Αλεσάντρο στο 48’, έχοντας βρεθεί να χάνει από πέναλτι του Τσιοφάνι στο 13’.

Η Πίζα πάλεψε στην έδρα της Κρεμονέζε, αλλά τελικά υποτάχθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της, χάνοντας τελικά με 2-1. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες, στους οποίους βέβαια είχε δύο ισοπαλίες.

Μαθηματικά έχει κάποιες ελπίδες ακόμη, αλλά ουσιαστικά δεν υπάρχουν πολλές για να συμμετάσχει στα play off για την άνοδο.

Πάντως στην έδρα της τώρα τελευταία παίρνει κάποια θετικά αποτελέσματα, ούσα αήττητη εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Πίζα Στατιστικά

*Εφτά σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Σουντιρόλ κέρδισε 4-3 εντός έδρας την Τερνάνα, σε ένα συναρπασιό αγώνα με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Άνοιξε το σκορ με τον Οντόγιου στο 9’, πριν δεχθεί δύο γκολ από τους Περέιρο (23’), Λουπερίνι (33’) και βρεθεί πίσω στο σκορ. Ισοφάρισε με τον Κασιράγκι στο 51’ και ενώ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 60ο λεπτό, βρέθηκε να χάνει πάλι από τέρμα του Λουπερίνι στο 67’. Αλλά τελικά ισοφάρισε με πέναλτι του Κασιράγκι στο 75’ και ένα γκολ του Ελ Καουακίμπι στο 85’.

Η Σουντιρόλ συμμετείχε στο πιο θεαματικό παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής, κερδίζοντας με 4-3 εντός έδρας την Τερνάνα.

Μακριά από το γήπεδό της κέρδισε πρόσφατα σε αυτό της Σαμπντόρια, αλλά είναι η μοναδική της νίκη στα πέντε τελευταία εκτός, έχοντας γνωρίσει και τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι σε παρόμοια κατάσταση με την αντίπαλο της, άλλωστε βρίσκεται μόλις έναν βαθμο πάνω της στον βαθμολογικό πίνακα.