*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σουόνσι-Μπέρμιγχαμ 1-1.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χαλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιούτκεβιτς στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζέικομπ στο 87’.

Πάλεψε η Μπέρμιγχαμ και κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία από την έδρα της Χαλ. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε στα τελευταία λεπτά.

Σε μεταβατική φάση βρίσκεται πλέον, ύστερα από την απομάκρυνση του Γουέιν Ρούνεϊ από τη τεχνική της ηγεσία. Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις, ενώ βρίσκεται στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα και μόλις στο +6 από την 22η Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Ο νέος τεχνικός της είναι ο Τόνι Μόμπρεϊ, γνωστός για τις θητείες του σε Μίντλεσμπρο, Κόβεντρι, Μπλάκμπερν και Σάντερλαντ. Αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του σήμερα και ελπίζει φυσικά σε ένα θετικό αποτέλεσμα το οποίο θα δώσει ψυχολογία στους παίκτες του ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μόρκαμ, στα πλαίσια του FA Cup. Το 1-0 ο Πατίνο στο 47’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γέιτς στο 87’.

Άνετη επικράτηση και πρόκριση για τη Σουόνσι. Κυριάρχησε στο ματς από νωρίς, πίεσε έντονα και κατάφερε να βρει δίχτυα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ στα τελευταία λεπτά βρήκε χώρους, τους οποίους εκμεταλλεύτηκε πλήρως, «σφραγίζοντας» το τρίποντο με ένα ακόμα τέρμα.

Από διαδοχικές νίκες προέρχεται και θέλει ιδανικά σήμερα να αποσπάσει ακόμα μία. Είναι σε καλή κατάσταση, φαίνεται να βρίσκει και πάλι ρυθμό, όμως δεν αναμένεται εύκολο το έργο της, αφού η αντίπαλός της προχώρησε σε αλλαγή προπονητή και είναι αρκετά πιθανό να αλλάξει η προσέγγισή της. Θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς σε γενικές γραμμές δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες σε αυτόν τον τομέα.