*Η Τορίνο κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΤΟΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σασουόλο. Ο Πιναμόντι άνοιξε το σκορ στο 5′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Σαπάτα τέσσερα λεπτά αργότερα.

Η Τορίνο βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ στην έδρα της Σασουόλο, απαντώντας με προβολή του Σαπάτα λίγο αργότερα. Πήρε τα ηνία στην αναμέτρηση και δημιούργησε καλές ευκαιρίες για να ανατρέψει τα δεδομένα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο δεν εμφανίστηκε τόσο απειλητική χάνοντας, ωστόσο, τεράστια ευκαιρία στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων για το 2-1 με κεφαλιά του Σαπάτα που ανάγκασε σε μεγάλη απόκρουση τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Αήττητη σε πέντε αγωνιστικές η “γκρανάτα” (2-3-0), γνώρισε μόλις μία ήττα στις δέκα τελευταίες από τη Φιορεντίνα (1-0 εκτός) στις 29 Δεκεμβρίου (τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες). Στο “Olimpico Grande Torino” ηττήθηκε μόλις μία φορά σε έντεκα αγωνιστικές, στις υπόλοιπες σημείωσε πέντε νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες (12-6 διαφορά γκολ). Πρόβλημα τραυματισμού προέκυψε με τον Ροντρίγκες, υπάρχει μία κατάσταση εκτάκτου ανάγκης στα μετόπισθεν για τον προπονητή Γιούριτς. Στο κέντρο θα βρεθούν Ίλιτς και Ρίτσι, τιμωρημένος είναι ο Ταμέζ.

ΤΟΡΙΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 8/11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Μπολόνια. Ντοπιέτα πέτυχε ο Ορσολίνι (27′, 49′), από ένα γκολ οι Μπεουκεμά (5′) και Όντγκααρντ (82′).

Είδε την Μπολόνια να προηγείται μόλις στο 5′ στο “Renato Dall’ Ara’, απείλησε σοβαρά σε δύο περιπτώσεις με την ισοφάριση (19′, 22′), προτού παραδοθεί άνευ όρων σε αυτή… Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Λέτσε, μετά την σπουδαία νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις επί της Φιορεντίνα (3-2 εντός). Γνώρισε την τέταρτη ήττα της σε πέντε αγωνιστικές, στις οχτώ τελευταίες έχει απολογισμό 1-1-6. Παραμένοντας στους 24 βαθμούς καταλαμβάνει τη 13η θέση της Σέριε Α και βρίσκεται στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

Μακριά από το σπίτι της γνώρισε πέντε σερί ήττες, στις τέσσερις από τις οποίες δεν σκόραρε: Στις 12 συνολικά έχει απολογισμό 0-5-7 με διαφορά γκολ 9-20. Πρέπει να γυρίσουμε τέσσερα χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία νίκη των “λούπι” επί της Τορίνο (4-0 εντός). Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του κι επιστρέφει στην ενδεκάδα ο Γκέντρι. Δεν αποκλείεται να ξεκινήσει βασικός ο Σανσόνε που πήρε τη θέση του τραυματία Μπαντά στο 38′ την προηγούμενη βδομάδα.