*Σε προηγούμενους γύρους: Λωζάνη – Γκρασχόπερς 1-1, Γκρασχόπερς – Λωζάνη 5-0

*Over 3,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Ζανκτ Γκάλεν. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σκόραρε ο Ακολό για τους φιλοξενούμενους. Ισοφάρισε στο 80′ ο Φινκ.

Στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα υποχώρησε η Γκρασχόπερς μετά την ισοπαλία κόντρα στη Ζανκτ Πάουλι, αλλά και την σπουδαία νίκη της σημερινής αντιπάλου της Λωζάνης κόντρα στην πρωτοπόρο Γιουνγκ Μπόις. Αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές (0-2-2), επικράτησε για τελευταία φορά της Βασιλείας (2-1 εντός) στις 17 Φεβρουαρίου.

Ηττήθηκε δύο φορές στις εννέα τελευταίες εντός έδρας από Βίντερτουρ (1-0) και Λουκέρνη (1-0), στις υπόλοιπες σημείωσε πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Λόους

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΩΖΑΝΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Γιουνγκ Μπόις. Σκόραραν οι Σένε (30′ πεν.) και Ντουσέν (34′).

Η Λωζάνη πήγε στη διακοπή της Σούπερ Λιγκ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, πετώντας νοκ άουτ τη Γιουνγκ Μπόις σκοράροντας δύο φορές με τέσσερα λεπτά. Παράλληλα επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά την ήττα στην έδρα της Σερβέτ (3-1), πανηγυρίζοντας την τρίτη νίκη της σε πέντε αγωνιστικές.

Στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της συγκέντρωσε πέντε βαθμούς: Σκόραρε και δέχτηκε γκολ σε όλες. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Ρόουτς, πήραν τη θέση του οι Ντουσέν και Σένε. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Γκρίπο.