*33η αγωνιστική (τελευταία της κανονικής διάρκειας)

*Σε προηγούμενους γύρους: Γιουνγκ Μπόις – Βίντερτουρ 5-2, Βίντερτουρ – Γιουνγκ Μπόις 1-4

*GG & over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Λωζάνης Ουσί. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Τούρκες στο 68′. Με δέκα αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι από το 28′ λόγω αποβολής του Καμαρά.

Την είσοδο στα πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ εξασφάλισε η Βίντερτουρ επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα της ουραγού Λωζάνης Ουσί. Μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα και εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου. Δημιούργησε σωρεία ευκαιριών και σημάδεψε δύο φορές τα αντίπαλα δοκάρια.

Παραμένει αήττητη σε έντεκα αγωνιστικές σημειώνοντας έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας έχει απολογισμό 4-1-0: Κράτησε το μηδέν στις δύο και σκόραρε 2+ γκολ στις τέσσερις. Διαθέσιμος και πάλι ο Άρνολντ που εξέτισε την τιμωρία του.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-2) της Λουκέρνης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Καντάκ (3′, 33′), απάντησαν ισάριθμες οι Γκανβουλά (27′) και Ελία (47′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μοντέιρο (49′, 53′).

Πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο της Λουκέρνης η Γιουνγκ Μπόις. Πληγώθηκε από την αποτελεσματικότητά των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο και πήρε βαθιά ανάσα λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου, σκοράροντας δύο φορές μέσα σε ισάριθμα λεπτά.

Στη συνέχεια δεν εμφανίστηκε επιθετικά και γλίτωσε σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις την περαιτέρω παραβίαση της εστίας της. Οι “κιτρινόμαυροι” διατηρούνται αήττητοι σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), παράλληλα στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγνοούν τη νίκη (0-3-2) μη καταφέρνοντας να σκοράρουν στις τρεις.