*4η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 7/8 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*“Χ” ήρθαν οι 4/6 τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην έδρα της Αμιάν (1-4-1).

ΑΜΙΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Σοσό. Πήρε τη νίκη με γκολ του Μαμαντού Φοφανά στο 71’, τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες (83’).

Άφησε πίσω της το άσχημο ξεκίνημα και πέτυχε νέα νίκη, περνώντας με το διπλό (0-1) από την έδρα της Σοσό. Όσο απείλησε άλλο τόσο απειλήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και πήγε με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Έπαιξε πιο παθητικά στο δεύτερο 45λεπτο και στη μία και μοναδική καλή της στιγμή ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ. Στο υπόλοιπο του αγώνα αμύνθηκε να κρατήσει το βαθμό, η αποβολή ποδοσφαιριστή της δεν την επηρέασε σημαντικά διατηρώντας ανέπαφη την εστία της ως το φινάλε.

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Ινσμπερζέ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 επί της Ανεσί, στην πρεμιέρα γνώρισε τη μοναδική ήττα μέχρι στιγμής στη σεζόν, το 3-0 απ’ τη Μετς (εκτός έδρας). Οι δύο νίκες ήρθαν πάντως με τη βοήθεια της τύχης και το παράλογο είναι ό,τι κράτησε ανέπαφη την εστία της παρότι δέχθηκε πολλές ευκαιρίες απ’ τις αντιπάλους της. Τιμωρημένος ο επιθετικός Μπιανκινί, νέες απουσίες ο αριστερός μπακ Ρινγκ και ο χαφ Γκομίς. Μπήκε αποστολή ο φορ Μπατζί.

ΑΜΙΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια.

*N/G τα τρία τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΑΣΤΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 κόντρα στη Γκρενόμπλ. Προηγήθηκε με τον Μαγκρί στο 8’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Λαμόνζ στο 24’, με τον Σαντελί να γράφει το 3-0 στο 85’.

Πέτυχε νέα εμφατική νίκη, αυτή τη φορά ξεπέρασε εύκολα με 3-0 το εμπόδιο της Μπαστιά στην Κορσική. Εξαιρετική από την αρχή μέχρι το τέλος, δημιούργησε πολλές φάσεις και πήγε με το υπέρ της 2-0 στην ανάπαυλα, στο δεύτερο ημίχρονο ήλεγξε απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της στο φινάλε της συνάντησης. Σκόραρε σε ακόμη ένα παιχνίδι ο φορ Μαγκρί (έφτασε τα τρία γκολ), δύο ασίστ μοίρασε ο άλλος φορ, Αλφαρελά.

Δεύτερη διαδοχική νίκη για την ομάδα του Μπρουάρ, είχε προηγηθεί το εμφατικό πέρασμα με 4-1 από την έδρα της Νιόρ, ενώ στην πρεμιέρα γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Λαβάλ (εντός έδρας). Θέλει να διατηρήσει το εξαιρετικό μομέντουμ και πηγαίνει στην Αμιάν με στόχο να διευρύνει το νικηφόρο σερί της. Εξέτισε ποινή δύο αγώνων ο στόπερ Ζιντί, τραυματίστηκε ο χαφ Βενσάν και τέθηκε νοκ άουτ.