*Στον πρώτο γύρο: Αλ Φάτεχ- Αλ Φάιχα 0-1

*Τέσσερα σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΑΛ ΦΑΪΧΑ

Προηγούμενο ματς:Η Αλ Φάιχα κέρδισε και την Αλ Ετιφάκ με 1-2 εκτός έδρας, με δύο γκολ του Σακάλα στο 72’ και στο 85’, παρόλο που προσωρινά είχε ισοφαρίσει για την αντίπαλο της ο Ντεμπελέ στο 81’.

Η Αλ Φάιχα επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Αλ Ετιφάκ, σε ένα παιχνίδι που το αποτέλεσμα ήταν 0-0 μέχρι περίπου 20 λεπτά πριν το τέλος! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, έκτη στους 10 τελευταίους αγώνες που έχει και τρεις ήττες!

Μάλιστα έχει πετύχει και δύο συνεχόμενες νίκες, χωρίς να δεχθεί γκολ, στο γήπεδό της, παρόλο που εκεί είναι λιγότερο αποτελεσματική. Χαρακτηριστικά μακριά από αυτό έχει εφτά νίκες, με μόλις τέσσερις εντός.

Γενικώς παρουσιάζεται πολύ βελτιωμένη μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, καθώς ενώ είχε τέσσερις νίκες στις 17 πρώτες αγωνιστικές, έχει εφτά στις 13 πιο πρόσφατες.

Με αυτά τα αποτελέσματα, καταφέρνει να διατηρεί μία απόσταση ασφαλείας, αφού βρίσκεται στο +13 από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή της.

Αλ Φάιχα Στατιστικά

*8/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΛ ΦΑΤΕΧ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Φατέχ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Αλ Ριάντ, αν και προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Ντζανίνι (6’), Ζελαραγιάν (80’), παίζοντας και με παίκτη περισσότερο μετά το 54ο λεπτό! Και όμως, δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις, από τους Αλ Σουιρέκχ, Εντόνγκ.

Η Αλ Φατέχ πραγματοποίησε αγωνιστική “αυτοκτονία”, αφού έμεινε στο 2-2 εντός έδρας κόντρα στην Αλ Ριάντ, παρόλο που προηγήθηκε με 2-0 στο 80’ και έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 54’, δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ έχασε τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια που έπαιξε μακριά από την έδρα της. Γενικώς και αυτή τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από το γήπεδό της ως τώρα, έστω και οριακά, με 21 βαθμούς από τους 41 της να έρχονται εκτός έδρας!

Η πορεία της είναι αρκετά ικανοποιητική με τον Σλάβεν Μπίλιτς στον πάγκο της, καθώς είναι στην 7η θέση, έστω και αν βρίσκεται αρκετά πίσω από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα (στο -14 από την τρίτη). Είναι ισόβαθμη με την αντίπαλο της, χωρίς κάποιο έντονο βαθμολογικό στόχο.