*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη έχει ο Άγιαξ Β στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-2-3).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Φένλο εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 73′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ (81′).

Μπορεί μέσα στην σεζόν να έδειξε ορισμένα σημάδια ανάκαμψης, ωστόσο στα τελευταία παιχνίδια οι παίκτες του δείχνουν να έχουν αλλού το μυαλό τους και παίζουν χωρίς κίνητρο. Με μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια του (1-1-4), ολοκληρώνει την σεζόν χωρίς να έχει να κρατήσει και πολλά πράγματα από αυτήν. Απέναντι στην Φένλο, είχε μια ανούσια κατοχή αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις και η φλυαρία του τιμωρήθηκε προς το φινάλε.

Θα κοιτάξει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς απέναντι σε μια ομάδα Νέων, με παρόμοια νοοτροπία. Συμπλήρωσε κάρτες ο Μάρτα, τραυματίστηκε και δεν προλαβαίνει ο μπακ Γκάεϊ. Παραμένουν στα πιτς οι Έρτσεν, Μιλοβάνοβιτς, Ζερμούνι και Μπουτέρα.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

*6/8 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΚΜΑΑΡ Β

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι ροντέο, ηττήθηκε με 2-3 από την Μάαστριχτ εντός έδρας. Προηγήθηκε στο 8′, αλλά υπέστη ανατροπή μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους (35′, 43′). Στο ξεκίνημα της επανάληψης (47′), η αντίπαλος έμεινε με παίκτη λιγότερο και λίγα λεπτά μετά ισοφάρισε (53′). Ωστόσο, δέχτηκε τρίτο γκολ στο 86′ παρά το αριθμητικό της πλεονέκτημα.

Έδειξε μεγάλη αφέλεια στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Μάαστριχτ και το «πλήρωσε», αφού ηττήθηκε με 2-3. Συνεχίζει να είναι τρομερά ασταθής, ωστόσο παραμένει η πιο αξιόπιστη ομάδα Νέων της κατηγορίας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, γεγονός που μαρτυρά την καλή δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής του συλλόγου.

Με σύμμαχο την πρόσφατη παράδοση ταξίδεψε στο Άμστερνταμ, ενώ θέλει να κλείσει με νίκη την χρονιά για ψυχολογικούς λόγους. Τιμωρημένος ο μέσος Σχούτεν, πάντα εκτός με τραυματισμό ο μέσος Τβισκ.